Lajović iz ruku Kolinde primio prvi ATP pehar u karijeri

Dušan Lajović

Dušan Lajović – Atila Balaž 2:0 (7:5, 7:5)

Srpski teniser Dušan Lajović zauvek će pamtiti Umag 2019. godine, kada je osvojio svoj prvi ATP turnir u karijeri.

On je u finalu turnira, u ovom hrvatskom gradu, savladao mađarskog tenisera Atilu Balaža, istinsku senzaciju ovog turnira, koji se do finala probio preko kvalifikacija, a eliminisao je i dvojicu srpskih tenisera, Filipa Krajinovića u drugom kolu i Lasla Đerea u polufinalu.

Lajović je slavio u dva seta 7:5, 7:5 a igralo se sat i 52 minuta pred prepunim tribinama teniskog stadiona “Goran Ivanišević“ u Umagu.

U prvom setu je Lajović prvi imao šanse za brejk, propustio je dve u četvrtom gemu, što je Balaž kaznio u sedmom, oduzevši servis srpskom asu. Servirao je Mađar za osvajanje prvog seta, ali je Lajović u važnim trenucima bio najbolji, povratio izgubljeni brejk, a onda u 12. gemu stigao do 0:40. Balaž je spasio prve dve set lote, ali ne i treću, pa je Srbin poveo sa 1:0, nakon 55 minuta.

Činilo se da će meč brzo biti okončan kada je Lajović rano došao do brejka u drugom setu. Poveo je sa 4:1, ali uporni mađarski igrač nije odustajao. Uz jedan brejk, izjednačio je na 4:4, a onda uspešno servirao za ostanak u meču na 5:4 za Lajovića. Ipak, kada je to trebalo da uradi još jednom, kod 6:5, nije uspeo da se izbori za taj brejk, pošto je srpski teniser iskoristio prvu meč loptu, tačnije Balaž je poslao forhend u mrežu.

Lajoviću je pripalo 250 ATP poena i 90 000 evra, pa će od ponedeljka postati drugi reket Srbije i vratiće se u najboljih 30 tenisera sveta. Atili Balažu je pripalo 150 bodova i nešto manje od 50 hiljada evra.

Pobednički pehar našem teniseru predala je predsednica Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović. Lajović već od ponedeljka očekuju nastupi na turniru u Švedskoj.