Danci blizu Beograda, preokreti u Ajndhovenu, Sutjeska bez sreće [VIDEO]

Liga šampiona

Počelo je drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Gotovo je izvesno da će srpski šampion, ukoliko prođe Helsinki, na megdan prvaku Danske FC Kopenhagenu. Danci su večeras pobedili ekipu TNS, šampiona Velsa, u gostima 2:0, pa su jednom nogom u trećem kolu. Domaće “svece“ načeo je Kipranin Sotiriu u 18. minutu. Bila je to nisko ubačena lopta sa desne strane, koju je poslao hrvatski fudbaler Bartolec, a Sotiriu je bio brži od čuvara i sa pet metara je smestio u mrežu. Upravo je Kipranin srušen u 60. minutu, kada je dosuđen penal iz koga je Skov postavio konačan rezultat. Međutim, tom prilikom je Sotiriu povređen, pa je morao van igre, a isto se dogodilo i Falk Jensenu u prvom poluvremenu, pa je Kopenhagen preskupo platio pobedu u Velsu, ukoliko ostane bez dvojice prvotimaca.

Najuzbudljivije je bilo u Ajndhovenu, gde je PSV nekako isčupao pobedu protiv Bazela, ali daleko od toga da je bilo šta rešeno u ovom duelu. Holandski vicešampion poveo je rano golom Portugalca Brume, koji je bio na pravom mestu posle odbrane golmana Omlina. Izjednačio je Ajeti, posle fantastične duge lopte Cufija. Bazel je poveo desetak minuta pre kraja, posle kornera je glavom pogodio Paragvajac Alderet, ali su “filipsovci“ imali uraganski finiš. Prvo je Lamer izjednačio u 90. minutu, da bi u trećem minutu nadoknade Malne, petom, poslao loptu iza leđa golmana gostiju.

Zagrebački Dinamo je slavio u Tbilisiju, a nije izgledalo da su se preterano naprezali. Domaći Saburtalo nije rival koji je mogao da ugrozi šampiona Hrvatske, a golove su postigli Oršić, posle udarca glavom u prvom, te Petković sa bele tačke u drugom poluvremenu.

Jedan od derbija ove runde igraju vicešampioni Češke i Grčke. Viktorija Plzenj je bila domaćin Olimpijakosu u prvom meču, koji je završen bez golova. Domaći su bili dosta bolji, imali su nekoliko fenomenalnih prilika, ali nisu uspeli da savladaju golmana Pirejaca. Za Olimpijakos je u zvaničnom meču debitovao i mladi reprezentativac Srbije Lazar Ranđelović, koji je igrao u poslednjih deset minuta.

Na kraju, Sutjeska nije uspela da napravi još jedan podvig, posle eliminacije Slovana u prvom kolu. Nikšićani su izgubili na svom stadionu od kiparskog APOEL-a, minimalno 1:0, a jedini strelac bio je Argentinac Tomas De Vićenci i to iz jedanaesterca, koji je skrivio Šofranac. Imali su prvaci Crne Gore priliku da izjednače sa bele tačke u 70. minutu, ali je Stefan Nikolić pogodio prečku. U drugom poluvremenu su za Kiprane igrali Vujadin Savić, Andrija Pavlović i Uroš Matić.

Plzenj – Olimpijakos 0:0

Saburtalo – Dinamo Zagreb 0:2 (0:0)