Zvezda gazi: Boaći načeo, Pavkov dokusurio Fince [VIDEO]

Crvena zvezda – Helsinki 2:0(1:0)
Boaći 26′, Pavkov 90′

Fudbaleri Crvene zvezde stekli su lepu prednost u prvoj utakmici 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Pred više od 36.000 gledalaca na stadionu „Rajko Mitić“, crveno-beli su golovima Ričmonda Boaćija i Milana Pavkova pobedili Helsinki sa 2:0.

Crvena zvezda: Borjan – Stojković, Milunović, Babić, Rodić – Jovičić – Ben (Vukanović od 85′), Jovančić, Marin, Ivanić (Jevtović od 63′) – Boaći (Pavkov od 72′).

Helsinki: Rudakov – Toivomaki, Rafinja, Obilor – Mensah, Dalstrom, Para Sinistera, Kairinen, Alho – Tarasov (Benisan od 81′), Riski.

Crveno-beli su počeli furiozno i visokim presingom potpuno prebacili zbivanja pred gol Helsinkija.

Iako je dominirala Zvezda, prvo veliko uzbuđenje viđeno je pred Borjanovim golom. U 15. minutu Riski je zatresao mrežu crveno-belih, ali je gol opravdano poništen zbog ofsajda.

Finski tim je retko napadao sa više od dvojice-trojice igrača, a kada se to dogodilo u 24. minutu, umalo nije kažnjen. Marin je povukao kontranapad Zvezde, sjajno proigrao Ivanića, ali je golman Rudakov zaustavio šut veziste crveno-belih.

Iskupio se Ivanić dva minuta kasnije. Posle solo akcije Marina, lopta je došla do Ivanića, koji je pogodio u glavu Boaćija i ovom nije bilo teško da zatrese mrežu za oduševljenje dobro popunjene Marakane.

Usledio je malo mirniji period igre, a Zvezda je ponovo zapretila u finišu prvog poluvremena. Dva puta je solidno šutirao Marin, jednom iz slobodnog udarca, kada je golman Helsinkija bio siguran i drugi put posle duplog pasa sa Jovančićem, kada je izblokiran.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Zvezda je mogla da duplira prednost. Još jednom je Ivanić dobro centrirao sa desne strane, Boaći je zahvatio loptu, koja na kraju stiže do Rodića. Bek crveno-belih je uhvatio poluvolej, ali je Rudakov ukrotio njegov udarac.

Za razliku od prvih 45 minuta, u nastavku su Finci pokazali nameru da napadaju, a u 51. minutu mogli su i do izjednačenja. Posle centaršuta sa leve strane, Rodić je uklizao, činilo se da lopta ide u gol, ali je na sreću beka crveno-belih otišla u korner.

Crveno-beli su brzo prebacili težište igre pred gol gostiju, a malo je nedostajalo da Ivanić u 57. minutu zatrese mrežu posle asistencije Marina, ponovo se isprečio golman Helsinkija.

Kako je meč odmicao, pritisak srpskog šampiona je slabio, ali su igrači Vladana Milojevića kontrolisali dešavanja na terenu.

Na ozbiljnu šansu ipak se čekalo do 86. minutu. Marin je centrirao, odbrana finskog tima je loše reagovala, lopta je došla do Jevtovića, ali je ovaj slabo tukao iz izgledne pozicije i šansa je otišla u nepovrat.

Za miran revanš u Helsinkiju pobrinuo se Milojevićev „džoker“ Milan Pavkov u 90. minutu. Marin je zavrnuo loptu pred gol, jedan odbrambeni igrač Helsinkija glavom praktično spustio loptu do Pavkova, a ovaj zatresao mrežu za konačnih 2:0.