Atletiko-Real 7:3, četiri gola Koste, crveni kartoni, povreda Jovića [VIDEO]

U madridskom derbiju Atletiko je ubedljibo pobedio Real rezultatom 7:3 (5:0) u utakmici Međunarodnog kupa šampiona.

Srpski fudbaler Luka Jović bio je starter za ,,los blankose“, a ponovo je brzo zamenjen, nakon 30 minuta zbog povrede, pri rezultatu 4:0, kada je umesto njega u igru ušao Karim Benzema. O povredi Jovića još uvek se ništa ne zna, ali spekuliše se da nije teška, jer se ubrzo nakon izlaska sa terena, Jović vratio na klupu.

Apsolutna dominacija Atletika započela je već u prvom minutu kada je Kosta uz malo sreće jednu loptu u gol Tiba Kurtoe na asistenciju Žoaoa Feliksa.

Nije mnogo prošlo, kada je za 2:0 upravo Žoao Feliks postigao gol posle centaršuta Saula.

Atletiko je nastavio da opseda gol Reala, a nakon loše reakcije odvrane, Koke je proigrao Anhela Koreu, koji je pogodio za 3:0,

U 28. minutu Kosta je ponovo pogodio za 4:0.

Do kraja poluvremena Dijego Kosta je došao i do trećeg pogotka – bio je precizan iz penala u 45. minutu.

Zidan je potom napravio tri promene na poluvremenu, Kejlor Navas, Lukas i Karvahal su ušli umesto Kurtoe, Vinisijusa i Odriosole, ali to im nije mnogo pomoglo jer je Dijego Kosta u 51. minutu, ponovo na asistenciju Žoaoa Feliksa, dao gol za 6:0.

Od tog trenutka „kraljevski klub“ je počeo sa ublažavanjem sramotnog izdanja u SAD, a Naćo je u 59. minutu smanjio na 6:1.

U 62. minutu u igru je za Real ušao Garet Bejl, koji, kako kaže Zidan, uskoro odlazi iz Reala.

U 65. minutu dogodio se i incident – Dijego Kosta je sa leđa grubo startovao na Danijela Karvahala, koji je potom ustao i ušao u blizak duel sa Brazilcem, ali su se svi igrači oba tima umešali kako bi sprečili incident. Zbog svoje preterane „aktivnosti“ tokom ovog incidenta američki sudija Ankel je obojici pokazao crveni karton.

U 70. minutu Vitolo je doneo prednost od 7:1 ,,jorgandžijama“, a Karim Benzema iz penala u 85. i Havijer Sančes u 89. minutu uspeli su da dođu do konačnih 7:3 za Real.

U ekipi Atletiko Madrida, srpski napadač Ivan Šaponjić nije ulazio u igru.

Bila je to druga pobeda Atletika u Međunarodnog kupu šampiona, pošto su već pobedili meksičku Gvadalaharu, a Realu drugi poraz, pošto su pre toga izgubili od Bajerna 3:1, ali su i pobedili Arasenal posle penala.

Naredni pripremni meč Real igra u utorak protiv Totenhema. Atletiko će svoj naredni duel imati protiv Ol-star tima MLS u noći između srede i četvrtka.