Totenhemu pripao Audi kup u Minhenu [VIDEO]

Fudbaleri Totenhema osvojili su Audi kup koji je održan na Alijanc Areni u Minhenu.

Totenhem je u finalu posle boljeg izvođenja penala pobedio domaći Bajern – 2:2, penalima 6:5.

Bavarci su tri puta od osnivanja takmičenja 2009. osvajali pehar, dok su pored ,,pevaca“ po jednom najbolji bili Barselona i Atletiko Madrid pre dve godine.

Totenhem je poveo u 19. minutu golom Lamele na asistenciju N’Kunua. Trener engleske ekipe Maurisio Poketino na poluvremenu je izvršio osam izmena, a u 59. minutu Kristijan Eriksen je duplirao vođstvo svog tima preciznim udarcem iz šesnaesterca.

Devetnaestogodišnji Jan Fite Arp je iz kontre smanjio rezultat na 2:1, a godinu dana mlađi Alfonso Dejvis je udarcem sa skoro 25 metara izjednačio u 82. minutu.

Kada su nastupili penali, strelci za Totenhem redom su bili Aldervejreld, Kejn, Son, Rols, Skip i Tanganga, uz promašaj Eriksena u drugoj seriji, dok su neprecizni za Bavarce bili Alaba na startu i Boateng u poslednjem pokušaju, a golove su postigli Alkantara, Miler, Sančes, Levandovski i Sing.