Maloletni Stevanović vozio „valjak“ bez vozačke dozvole [VIDEO]

Partizan – Mačva 4:0 (2:0)
Stevanović 19′, Ožegović 42′, Suma 49′, Sadik 90′

Partizan je i u četvrtom zvaničnom meču u sezoni upisao pobedu, ponovo bez primljenog gola.

Rival u Humskoj bila je Mačva, a meč je odigran bez prisustva pubilke zbog kazne koju je Partizan „zaradio“ prošle sezone na meču sa Vojvodinom. U očekivanju važnog duela sa turskom Malatijom u kvalifikacijama za Ligu Evrope, Savo Milošević je iskoristio priliku da odmori neke fudbalere, pa su na klupi ostali Tošić, Sadik i Brežančić, dok Ivanovića nije bilo u protokolu, a svi oni bili su starteri u meču sa velškim Konahs Kijem pre tri dana. Šansu od prvog minuta dobili su 17-godišnji Filip Stevanović i letošnje pojačanje iz Rada, Aleksandar Lutovac, dok je u špicu napada bio Ognjen Ožegović. Slobodno možemo reći, sva trojica su opravdala očekivanja, posebno mladi Stevanović.

Partizan: Stojković – Miletić(od 59′ Tošić), Ostojić, S. Pavlović, Urošević, Zdjelar, Šćekić, Suma(od 61′ L. Pavlović), Lutovac, Stevanović, Ožegović(od 79′ Sadik)

Mačva: Puletić – Pejović, Mijailović, Ristivojević, Tošić, Jovanović(od 86’Čermelj), Đoković(od 70′ Vujasin), Adamović, Milosavljević, Ašćerić, Božić(od 64′ Marković)

Crno-beli su od starta nagovestili da ih interesuje samo pobeda, ali nisu uspevali u prvih desetak minuta da ugroze gol gostiju. Prva je to učinila Mačva, Đoković je pobegao po desnoj strani, ali ga je Urošević sustigao, pa je ovaj tukao preko gola, bilo je to u 9. minutu.

Inicijativa je bila potpuno na strani domaće ekipe, i bilo je pitanje vremena kada će se Puletić naći u mat poziciji. Desilo se to u 19. minutu, novajlija u dresu Partizana, Aleksandar Lutoovac, driblao je po desnoj strani, uputio „kiflu“ na drugu stativu, a tamo se mlađani Filip Stevanović samo poklonio i glavom pogodio bliži ugao gola gostiju. Prvi prvenstveni gol novog crno-belog bisera, pošto je u četvrtak bio strelac i protiv Konahs Kija.

Veliku šansu domaćin je propustio u 32. minutu. Krenula je kontra Partizana, iz drugog plana je utrčavao Strahinja Pavlović, Suma mu je dodao loptu, ali se čini malo prejako, pa je Puletić lako zatvorio ugao i odbranio njegov iznuđeni pokušaj. Mnogo problema odbrani Mačve stvarala su krila Partizana, Filip Stevanović na jednom, odnosno Aleksandar Lutovac na drugoj, koji su konstantno pravili višak i dolazili u situaciju da šalju upotrebljive centaršuteve.

Igrao se 42. minut, Stevanović i Urošević su nadmudrili odbranu gostiju na levoj strani napada, Urošević je dobro centrirao, a Ožegović glavom skrenuo loptu u mrežu, uhvativši na pogrešnoj nozi golmana Puletića, 2:0 za Partizan.

U samom finišu poluvremena imali su i gosti izglednu situaciju, Đoković je dobio loptu na ivici kaznenog prostora, ali je previše oklevao i moguća šansa je otišla
u nepovrat.

Prva ozbiljnija akcija u nastavku završila je novim golom. Ognjen Ožegović je pobegao Mijailoviću, nije se odlučio za udarac već za povratnu loptu za Sumu, a Gvinejac je oštrim udarcem po sredini, poslao u mrežu. Dva minuta kasnije moglo je da bude 4:0. Odlično je tekla akcija domaćina, Miletić je ubacio u kazneni prostor po zemlji, lopta je nekako stigla do Stevanovića na drugoj stativi, ali je levokrilni napadač loše poklopio i prebacio je prečku. Na drugoj strani tukao je MIlosavljević, a Stojković je bio dobro postavljen i uhvatio loptu.

Neočekivano, posle sat vremena igre pojavio se problem za Partizan. Desni bek Nemanja Miletić je u jednom duelu povredio zglog desne noge i morao je van terena. Umesto njega ušao je Zoran Tošić, a na mesto Miletića povukao se Lutovac. Mnogo bitnije je da se Miletić oporavi do četvrta, kada Partizan dočekuje Malatiju.

Utakmica je sa svakim minutom gubila na tempu, zabeležili smo jedan dobar udarac Filipa Stevanovića, direktno u Puletića, ali i loš Zorana Tošića, visoko preko gola. Da je Ožegović gladan golova, pokazalo se u 72. minutu, kada je uspeo da zahvati loptu glavom, iz teške pozicije, ali je Partizan dobio samo korner.

Desetak minuta pre kraja Filip Stevanović se istakao kao asistent, spojio je Ožegovića sa golom, ali je centrafor otišao previše u stranu i Puletić je odbranio njegov pokušaj. Bilo je to sve od vođe navale crno-belih, jer je posle nekoliko sekundi mesto ustupio Umaru Sadiku. Mogao je Nigerijac da postigne i gol, neposredno po ulasku, a zatim se pokazao kao odličan dodavač, prvo je proigrao Stevanovića, a onda i Lazara Pavlovića, ali
Partizanove „junoše“ nisu šanse krunisale golom. Ipak, Umar Sadik se upisao u poslednjoj sekundi meča, proigrao ga je Lazar Pavlović, a novi špic Partizana uspeo je da razbije maler sa početka sezone.

Poljska u znaku Filipa Mladenovića: Srbin najbolji igrač lige!

Reprezentativac Srbije, Filip Mladenović, dobio je veliko priznanje u Poljskoj. Defanzivac Legije iz Varšave proglašen je za najboljeg igrača u...