Šampion Evrope silan na startu, „kanarinci“ brzo utihnuli [VIDEO]

Liverpul – Norič 4:1 (4:0)
Henli 7′(ag), Salah 19′, van Dajk 28′, Origi 42′ – Puki 64′

Počela je Premijer liga. Na startu 28. po redu izdanja najjače lige na svetu, sastali su se Liverpul i povratnik u elitu, ekipa Noriča.

Aktuelni šampion Evrope demonstrirao je silu u prvih 45 minuta, kada je stigao do četiri gola prednosti. Već u 5. minutu centrirao je Origi, a Škotlanđanin Henli je loše intervenisao i prevario sopstvenog golmana Tima Krula.

Nije se igralo ni 20 minuta kada je Mohamed Salah postigao novi gol, da bi Virdžil van Dajk, na sebi svojstven način glavom, povisio na 3:0.

Posle pola sata igre stigla je i nevolja za “redse“, pošto se kod ispucavanja lopte povredio golman Alison Beker. Brazilac je morao van terena, a debitovao je novajlija, Španac Adrijan. Do poluvremena još jedna lopta završila je u mreži “kanarinaca“, a tamo ju je smestio Origi u 42. minutu.

Tempo je u nastavku, pao, a gosti su uspeli da postignu počasni gol na Enfildu. Učinio je to najbolji strelac ovog tima, iskusni Finac Timu Puki, koji je bio precizan u 64. minutu.