Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na svom terenu lučansku Mladost u okviru četvrtog kola Linglong Super lige Srbije.

Šampion Srbije je zabeležio treću pobedu u isto toliko mečeva u domaćem šampionatu, i tako napravio dobru uvertiru pred revanš meč trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Kopenhagena u Danskoj, koji je na programu u utorak u 20 časova.

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gajić, Pankov, Babić (46. Degenek), Žander – Petrović, Vulić – Jevtović, Ivanić (80. Krstović), Simić – Boaći (62. Tomane).

MLADOST: Rosić – Andrić, Selemić (62. Suraka), Šatara, Leković – B. Milošević, Sekulić – Pavlović, Radivojević, Mićević – Eliomar (46. Pešić).

Trener crveno-belih Vladan Milojević je napravio čak devet izmena u odnosu na duel sa Kopenhagenom, a debitovao je Njegoš Petrović. Milan Borjan je 100. put čuvao mrežu beogradskog kluba.

Zvezda je povela na isteku četvrtog minuta, kada je Miloš Vulić majstorski izveo udarac sa oko 20 metara, a Rosić nije uspeo da dovoljno zakači loptu da bi je prosledio u korner.

Rosić je pak u osmom minutu izašao kao pobednik u duelu sa Ivanićem, koji je šutirao nakon asistencije Jevtovića. U 20. minutu golman Mladosti je nogom sprečio da lopta dođe do Boaćija posle centaršuta Ivanića sa leve strane i sprečio je siguran pogodak.

Do kraja poluvremena Zvezda je imala inicijativu, a drugi gol je pao u samom finišu. Strelac je bio Milan Jevtović rezantnim udarcem levom nogom sa 12-13 metara, nakon pasa Gajića.

Mladost je imala prvu šansu u drugom delu, u 51. minutu je oštro šutirao Sekulić, ali je Borjan vrlo dobro reagovao. Pet minuta kasnije u prilici se na drugoj strani našao Simić, a ovoga puta se istakao golman Mladosti Rosić.

U 61. minutu u igru je ušao Tomane umesto Boaćija i upisao prvi nastup u crveno-belom dresu.

Tri minuta kasnije zatresla se mreža Crvene zvezde nakon udarca Pavlovića, ali je pomoćni sudija podigao ofsajd zastavicu. Milimetri su bili u pitanju, ali se čini da je doneo pravu odluku.

Zvezda je u nastavku zaigrala još ofanzivnije. Usledili su pokušaji Tomanea i Gajića, a Simić je iz jednog udarca iskosa pogodio okvir gola.

Poslednju priliku na meču imao je novajlija Krstović, ali je Rosić sprečio ubedljiviji trijumf domaćih.