Samo bod za Milivojevića, ubedljivi Barnli i Brajton [VIDEO]

Odigrane su još četiri utakmice prvg kola, 28.izdananja, engleske Premijer lige.

Na terenu se našao i, jedan od dvojice, srpskih internacionalaca. Luka Milivojević je kao kapiten predvodio svoj Kristal palas u remiju sa Evertonom. Mada golova nije bilo, meč je obilovao dobrim prilikama i to na obe strane. Za goste je debitovao i Mojze Ken, pojačanje iz Juventusa.

Prvi bod osvojio je i povratnik u elitu, ekipa Šefild Junajteda. “Oštrice“ su u 88. minutu, zahvaljujući golu Šarpa, stigli do 1:1 u Bornmutu. “Trešnjice“ su vodile od 62. minuta golom Mefama.

Pomalo neočekivano Brajton je startovao ubedljivom pobedom u Votfordu. “Galebovi“ su sa 3:0 savladali prošlogodišnjeg finalistu FA Kupa, a poveli su autgolom Dukurea u 28. minutu. U nastavku su pogađali i Rumun Andone i Francuz Maupaj. I u Barnliju je bilo 3:0, ali za domaćina. Dva gola Ešlija Barnsa i jedan islanđanina Gudmudsona bili su dovoljni za ubedljiv trijumf nad Sautemptonom.

Kristal Palas – Everton 0:0

Votford – Brajton 0:3 (0:1)