Ubedljivo protiv Kameruna, sledi meč odluke

Nemanja Petrić

Srbija – Kamerun 3:0 (25:22, 25:19, 25:13)

Odbojkaši Srbije ostvarili su i drugu pobedu u Bariju, na kvalifikacionom turniru za Olimpijke igre 2020.

Izabranici selektora Nikole Grbića su u subotu, bez većih problema, savladali Kamerun, koji je solidan otpor pružao samo u prvom setu.

Afrikanci su čak vodili do završnice prvog seta, ali su se „orlovi“ uozbiljili na vreme i taj deo meča rešili u svoju korist sa 25:22. U nastavku je bilo mnogo lakše i ubedljivije, posebno u trećem setu, koji je naš tim dobio sa 12 poena razlike.

Nikola Grbić je protiv Kameruna dao šansu svim igračima, a jedini koji nije igrao je Aleksandar Atanasijević. Najviše poena osvojio je Dražen Luburić (14), a pratili su ga Nemanja Petrić sa 9 i Marko Podraščanin sa 7.

Kao što se i očekivalo, ključnu utakmicu za plasman na Olimpijske igre Srbija će igrati u nedelju od 21:15 časova, protiv domaćina turnira Italije. „Azuri“ se večeras sastaju sa Australijom i ako ne bude iznenađenja, pred poslednji dan turnira imaće dve pobede, kao i naš tim.