Srbija „zatrpala“ koš Litvanije: Blistao fenomenalni Bogdanović

Bogdan Bogdanović

Litvanija – Srbija 91:95 (22:20, 15:25, 34:24, 20:26)

Reprezentacija Srbije ostvarila je novu pobedu u okviru priprema za Mundobasket. Nakon pobede u Beogradu Srbija je savladala Litvaniju i u Kaunasu, a blistao je Bogdanović koji je „zatrpao“ koš domaćina i sa 27 poena bio najbolji pojedinac utakmice.

Kao i u beogradskom duelu Litvanija je bolje počela, povela sa 11:6, međutim izabranici Aleksandra Đorđevića brzo su uhvatili priključak. Milosavljević je odmah pogodio trojku, a nakon vođstva ddomaćina od 20:13 Srbija je reagovala sa sedam vezanih poena i u 8. minutu semafor je pokazivao 20:20. Na kraju prve četvrtine rezultat je bio 22:20 za Litvaniju, a detalj iz finiša ovog dela igre, kada je Simonović dobio tehničku grešku zbog prigovora potrdio je selektorove reči da više nema prijateljskih duela, a pogotovo to nisu dvoboji sa Litvancima.

Prva polovina druge četrtine protekla je u izjednačenoj igri, s tim da je minimalna prednosti uglavnom bila na strani domaćina, međutim kod rezultata 30:30 Srbija je napravila seriju od 10:2 i povela sa 40:32. Daleko bolje šutirali su „orlovi“ sa distance u odnosu na meč od pre dva dana, to se pogotovo odnosi na šut za tri poena i to se odmah odrazilo na rezultat.

Prvo poluvreme završeno je trojkom Micića od tablu uz zvuk sirene za prednost Srbije od 45:37, a poenima Raduljice u prvom napadu nastavka Srbija je došla prvi put do dvocifrene razlike (47:37). Od tog trenutka Litvanija je zaigrala mnogo bolje pod oba koša, kako je vreme odmicalo prednost Srbije se topila, a nakon epizode Kalnietisa (2+1 i trojka) Litvanija je povela sa 67:65.

Na kraju treće četvrtine bilo je 71:69 za Litvance, a odmah na startu odlučujuće deonice Grigonis je ubacio novu trojku. Posle trojke Kuzminskasa bilo je +7 za domaću selekciju (70:63), a onda je usledila dalekometna paljba Bjelice i Bogdanovića za novi preokret i prednost Srbije od 82:80. Rezultatska klackalica trajala je nekoliko minuta, ali su presudili Simonović novom trojkom, kao i fenomenalni Bogdanović koji je nakon skoka u napadu iznudio faul, pogodio oba slobodna bacanja, a zatim sa još jednim košem sa distance stavio tačku na ovaj meč.

Bogdanović je meč završio sa 27 poena, od čega 5 trojki i 5 asistencija, Jokić je ubacio 14 poena, Bjelica 11, a Raduljica 10 poena. Srbija je pogodila 12 trojki iz 26 pokušaja, dok je za 2 poena šutirala 20/31. Kod Litvanije najefikasniji je bio Valančijunas sa 18 poena, Grigonis je postigao 17.