Luda noć u Danskoj: Zvezda u utakmici za infarkt izbacila Kopenhagen [VIDEO]

Kopenhagen – Crvena zvezda 1:1 (1:1) – prvi meč 1:1 – penalima 6:7
Ndoj 45′ – Boaći 18′

Fudbaleri Crvene zvezde su uspeli da izbore plasman u plej-of Lige Šampiona nakon što su u utakmici za infarkt, nakon penal serije od 24 udarca izbacili Kopenhagen.

Zvezda je u dva susreta pokazala više od Kopenhagena i zasluženo je prošla dalje, a crveno-beli su izdržali više od 60 minuta sa igračem manje u polju i za to im treba posebno odati priznanje.

KOPENHAGEN: Gritebust – Varela (od 82. Bartolec), Papajanopulos, Nelson, Bengtson – Fišer, Stage (od 60. Falk, od 120. Sotiriju)), Zeka, Holse (od 73. Bijel) – Ndoje, Vind.

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gobeljić, Milunović, Degenek, Rodić (od 46. Žander) – Kanjas (od 55. Pankov), Jovančić – Ivanić, Marin, Vukanović (od 91. Vukanović) – Boaći (od 81. Simić).

Već u prvom minutu mogao je mirne duše litvanski sudija da pokaže na belu tačku nakon starta Zeke nad Ivanićem, ali je Mažeika odmahnuo rukom i pogrešio.

Od početka su crveno-beli nametnuli svoj ritam i u 10. minutu su usledili pokušaji Ivanića i Jovančića, ali nije bilo promene rezultata. Šest minuta kasnije i Vukanović je bio u dobroj poziciji, ali je slabo šutirao.
Zvezda je bolju igru krinisala na početku 18. minuta, kada je Boaći sjajno utrčao u peterac i sproveo loptu u mrežu nakon majstorskog pasa Marina.

Domaći su nakon primljenog gola preuzeli inicijativu, ali bez konkretnog učinka. Na drugoj strani vredi zabeležiti pokušaj Ivanića sa 20-ak metara, ali preko gola.

I kada se očekivalo da će gosti sa golom prednosti na odmor, Kopenhagen je izjednačio iz praktično prvog udarce. Dame Ndoj je sjajno skočio i glavom savladao Borjana nakon centaršuta Bergstena.

Poradovali su se navijači Zvezde u 52. minutu, kada je Vukanović postigao gol, ali je ipak podignuta ofsajd zastava., pa je na semaforu ostalo 1:1. Milimetri su bili u pitanju.

Dva minuta kasnije, Zvezda je ostala sa igračem manje na terenu. Isključen je Nemanja Milunović zbog drugog žutog kartona nakon starta nad Ndojeom.

Usledili su napadi Kopenhagena, a prvu polupriliku imao je Holse, kada je šutirao preko gola. Domaći su stezali obruč oko gola crveno-belih, a u velikoj šansi se našao Fišer, ali je bio neprecizan sa nekoliko metara.

Zvezda je odolevala do kraja regularnog dela igre, a Jovančić je mogao da šokira Dance u sudijskoj nadoknadi, kada je šutirao preko gola sa 20 metara.

Bilo je jasno da će srpskom šampionu biti teško u dopdatnih 30 minuta. Na samom startu su Fišer i Zeka bili neprecizni u svojim dalekometnim pokušajima. U 97. minutu je Simić u poslednjem trenutku uklizao Bijelu i spasao sigran gol. Četiri minuta kasnije nakon velike gužve u kaznenom prostoru Zvezde uputio je udarac sa 10-ak metara, ali je Borjan odlično intervenisao. Zvezdin golam je dobro reagovao i u 102. minutu kada je zaustavio pokušaj Vinda.

I u drugom produžetku domaći su atakovali, a Borjan je ponovo izašao kao pobednik u duelu sa Vindom i 109. minutu.
Žander je presekao jedan napad domaćih u 113. minutu i krenuo u protiv udar, zaustavio ga je Bijel, koji je već imao žuti karton, pa su snage na terebnu izjednačene.

Do kraja susreta vredi zabeležiti i pokušaj Zeke, ali je njegov udarac završio pokraj gola, kao i Gobeljićevu intervenciju ispred Falka u poslednjem trenutku.

Usledila je penal serija:

Marin je pogodio prečku u prvom udarcu, a potom je Vind nadmudrio Borjana. U drugoj seriji Ivanić je bio precizan, a Fišer je promašio gol, pa je ostalo 1:1. Jevtović je otvorio treću seriju ogromnim promašajem, zastao je i lopta mu je prešla preko noge, a Kipranin Soteriju je vratio prednost domaćima. Žander je izjednačio, a Borjan je odbranio udarac Bengstonu i ponovo smo bili na početku.
Pankov je pocepao mrežu za prvo vođstvo Zvezde, ali je Zeka ostavio Kopenhagen u igri.

U šestoj seriji Jovančić je šutirao preko gola, ali je Borjan odbranio udarac Ndoja za osrtanak Zvezde u meču.

Nažalost i Veljko Simić je promašio čitav gol, ali je to isto učinio i Bartolec.

Degenek je doveo Zvezdu u vođstvo u osmoj seriji, ali mu je odgovorio Nelson. Pogodio je i Gobeljić, kao i Papajanopulos, pa su stvar preuzeli golmani. Borjan je bio uspešan, kao i Gritebust, pa se pristupilo 11. seriji.

Pankov je bio ponovo neumoljiv, a Borjan je uspeo da odbrani udarac Vinda i pošalje Zvezdu u plej-of, i siguran prolaz makar u Ligu Evrope.

Rival Crvene zvezde u dvomeču za grupnu fazu Lige šampiona biće švajcarski Jang Bojs.