Tadić ima petlju, Matić odveo Kiprane u plej-of [VIDEO]

Neverovatno uzbudljivo veče u kvalifikacijama za Ligu šampiona je za nama. Uzbuđemja je bilo na pretek, a golova kao pleve.

Nije drame bilo samo u Kopenhagenu, već i na ostalih devet terena. Prvi je mesto u poslednjem kolu kvalifikacija izborio kiparski APOEL, iako je u prvom meču na svom terenu izgubio sa 2:1 od Karabaga. Drugi gol za Kiprane, koji je doneo ukupni trijumf, postigao je naš Uroš Matić. Pored brata Nemanje Matića, u timu je bio i Andrja Pavlović.

Dušan Tadić je promašio jedanaesterac kod vođstva PAOKA u Amsterdamu d 1:0. Međutim, reprezentativac Srbije je bez problema izveo novi kazneni udarac, samo deset minuta posle prvog, i u 43. minutu poravnao na 1:1. “Kopljanici“ su poveli u finišu meča sa 3:1, a treći gol ponovo je sa bele tačke postigao Tadić, da bi Grci samo ublažili poraz u sudijskoj nadoknadi.

Rozenborg je rutinski, još jednom sa 3:1, pobedio Maribor, dok je zagrebački Dinamo bio ubedljiv u Budimpešti i slavio sa 4:0, posle zagrebačkih 1:1. LASK je i drugi put bio bolji od Bazela, a Klub Briž je izvukao remi u Kijevu, koji ga vodi dalje. Olimpijakos je sa 2:0 izbacio turski Bašakšehir, a Pirejci su bili bolji i u prvom meču.

Najveća iznenađenja dogodila su se u Glazgovu i Portu. Rumunski Kluž je pobedio Seltik u gostima sa 4:3, iako je u prvom meču bilo 1:1, dok je Krasnodar nadoknadio poraz iz Rusije i slavio na “Dragau“ sa 3:2. Rusi su posle samo tridesetak minuta vodili sa 3:0, Portugalci su uspeli da smanje na 3:2, ali je to bilo sve.

Karabag – APOEL 0:2 (0:1) – prvi meč 2:1