Noletova rutina za četvrtfinale Sinsinatija

Novak Đoković

Novak Đoković se plasirao u četvrtfinale Mastersa u Sinsinatiju, pobedom nad Pablom Karenjom Bustom. Najbolji teniser sveta je u osmini finala savladao Španca sa 2:0, po setovima 6:3, 6:4, posle 90 minuta igre.

Po jedan brejk u oba seta bio je dovoljan Novaku da stigne do pobede protiv 53. tenisera sveta.

U šestom gemu prvog seta Novak je prvi put oduzeo servis rivalu, poveo sa 4:2 i tu prednost sačuvao do kraja seta. Slično je bilo i u drugom setu. Novak je brejk napravio za vođstvo od 2:1 i potom kontrolisao meč do kraja. Imao je i Busta svoje šanse, ali od četiri brejk prilike, sve u drugom setu, nije iskoristio nijednu.

Sledeća Novakova prepreka na putu ka odbrani titule u Sinsinatiju, biće Luka Puj, 31.teniser sveta. Francuz je u osmini finala pobedio Karena Hačanova iz Rusije sa 2:1, po setovima 6:7, 6:4, 6:2.

Duel Đokovića i Puja na programu je u noći između petka i subote.