Adrijan zakomplikovao na Sent Merisu, Puki razjurio „svrake“ [VIDEO]

Liverpul je slavio na gostovanju u Sautemptonu u drugom kolu Premijer lige.

Junak dana je finski reprezentativac Timu Puki, koji je postigao sva tri gola za Norič u duelu sa Njukalsom. Iskusni napadač je doveo svoj tim u prednost prelepim volejom u 32. minutu, a onda je sa još dva gola zapečatio sudbinu “svraka“. Finac je postigao sva četiri goola za svoj tim u prva dva kola i poveo trku za najboljeg strelca u Premijer ligi. Gosti su preko Šelvija uspeli samo da ublaže poraz.

Umorni Liverpul, posle osvajanja UEFA Superkupa, došao je do bodova i u najjužnijoj engleskog luci, pobedivši Sautempton na Sent Merisu 2:1. U poslednjim trenucima prvog dela Sadio Mane je doveo “redse“ u vođstvo, da bi Firmino u nastavku povisio na 2:0. Činilo se da je priča završena, ali je golman gostiju, Španac Adrijan, napravio veliki kiks i loptom koja mu je vraćena, pogodiio INgsa, od koga se odbila u mrežu. To umalo da se osveti Liverpulu, jer je upravo Ings imao sajnu šansu, pet minuta pre kraja, da poravna na 2:2. Ipak, nije dobro zahvatio loptu, pa su bodovi otišli u Liverpul.

U drugoj luci na jugu, u Brajtonu, domaći “galebovi“ i Vest Hem igrali su 1:1. Meksikanca Čičarito Ernandez doveo je “čekićare“ u vođstvo u 61. minutu, ali je samo 4 minuta potom izjedančio Trosard, fantastičnim udarcem sa 20 metara.

Gol Brazilca Bernara još u 10. minutu duela sa Votfordom, bio je dovoljan Evertonu za prvu pobedu u sezoni.

Do prvog trijumfa stigao je i Bornmut, koji je i u drugom kolu igrao sa novajlijom, posle remija sa Šefild Junajtedom na Din Kortu, “trešnjice“ su gostovale u Birmingemu protiv Aston Vile. Džošua King je već u 2. minutu sa bele tačke načeo Vilu, a u 12. je prednost duplirao Vilson. Sve što je povratnik u elitu uradio bio je gol Daglasa Luiza u 71. minutu.

Aston Vila – Bornmut 1:2 (0:2)