Deža Vu na Etihadu! [VIDEO]

Mančester Siti – Totenhem 2:2 (2:1)
Streling 20′, Aguero 35′ – Lamela 23′, Moura 56′

Sećate se utakmice između Sitija i Totenhema u četvrtfinalu Lige Evrope? Naravno da se sećate poništenog gola Rafima Strelinga u 94. minutu zbog ofsajda, pa je u polufinale otišao Totenhem.

Večeras se desila ista stvar u drugom kolu novog prvenstva u Premijer ligi, kod rezultata 2:2, gol je u 92. minutu postigao Gabrijel Žezus, ali je on poništen intervencijom iz VAR sobe, pošto je posle centaršuta iz kornera, loptu rukom zakačio Laport. Neverovatno!

Siti je poveo golom Sterlinga u 20. minutu. Centrirao je De Brujne, a napadač je lukavo na drugoj stativi sačekao loptu i glavom je poslao u mrežu. Samo tri minuta kasnije “pevci“ su izjednačili. Lamela je odmereno tukao sa dvadesetak metara, neuhvaltljivo za Edersona. Ipak, do poluvremena još jedan gol domaćina. Ponovo je asistent Kevin De Brujne, a u strelce se upisao Serhio Aguero.

Imali su “građani“ mnogo prilika da reše meč postizanjem još nekog gola, ali je u 56. minutu u igru ušao Lukas Moura, i samo nekoliko sekundi kasnije, u svom prvom kontaktu s loptom, posle kornera glavom postigao gol.

U sudijskoj nadoknadi, koja je trebalo da traje četiri minuta, deslio se već opisani slučaj sa golom Gabrijela Žesusa koji nije priznat, pa su dva kandidata za titulu osvojila samo po bod.