Đoković podsetio Puja na „druženje“ iz Melburna, Rus na putu do finala

Novak Đoković, ATP Sinsinati

Novak Đoković – Luka Puj 2:0 (7:6(2), 6:1)

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković, izborio je plasman u polufinale Mastersa u Sinsinatiju i nastavlja odbranu titule na ovom turniru.

On je u četvrtfinalu pobedio Francuza Luku Puja sa 2:0, po setovima 7:6(2), 6:1, a igralo se sat i 28 minuta na Centralnom terenu kompleksa u Sinsinatiju.

Ovo je bio drugi međusobni okršaj Đokovića i Puja, a prvi je dobio Srbin na ovogodišnjem Australijen Openu u polufinalu, više nego ubedljivo, sa 3:0, dopustivši Francuzu osvajanje samo četiri gema. Sada je Puj pružio znatno snažniji otpor, a to se posebno odnosi na prvi set, u kojem je bio potpuno ravnopravan rival.

Odličnu igru prikazala su obojica tenisera u prvom setu. Osim jedne brejk šanse, koju nije iskoristio Đoković još u prvom gemu, sve do taj-brejka nije bilo prilike za oduzimanje servisa. I Luka Puj i Novak Đoković, igrali su izuzetno sigurno u gemovima u kojima su servirali, pa je Đoković izgubio šest, a Francuz 11 poena na svoj servis.

Prvi poen u dodatnom 13. gemu pripao je Puju, ali je onda najbolji teniser sveta osvojio narednih šest i stigao do pet vezanih set lopti. Francuski teniser spasio je prvu, ali je nakon toga Srbin realizovao sledeću za vođstvo od 1:0 nakon 50 minuta igre.

Ponovo je srpski as stekao brejk šansu na startu seta, u drugom gemu se ukazala prilika, koju je ovog puta Đoković oberučke prihvatio i oduzeo servis rivalu. U narednom gemu i Puj je imao svoje brejk lopte, čak tri, zahvaljujući tome što je Novak u tom gemu napravio tri dvostruke servis greške, ali nije uspeo da dođe do ribrejka, što je bio i ključni trenutak u ovom meču.

Ono što je malo zabrinulo sve navijače prvog tenisera sveta, bila je lekarska pomoć, koju je Đoković zatražio sredinom drugog seta, a zbog bolova u laktu desne ruke. Svima je kroz glavu prošla ona operacija, koju je prošle godine srpski teniser imao. Na sreću, bila je to samo trenutna bol, pa je on nastavio meč.

Sve je bilo gotovo posle šestog gema, Đoković je došao do 0:40, a iskoristio je drugu, od tri vezane brejk lopte i zatim servirao za meč. Nikakvih problema nije bilo ni u tom gemu, pa je Đoković vezao desetu pobedu na Turu, računajući onih sedam sa Vimbldona i tri u Sinsinatiju.

Priliku za 11. imaće u polufinalu Mastersa u ovom američkom gradu, a rival će mu biti Rus Danil Medvedev, koji je u četvrtfinalu bio ubedljiv protiv zemljaka Andreja Rubljova, koga je pobedio sa 6:2, 6:3. U prvom polufinalu sastaće se Belgijanac David Gofan i Francuz Rišar Gaske.