„Milioneri“ poslali poruku, Fortuna na turski pogon kroz Bremen, Nastasiću bod u Menhengladbahu [VIDEO]

Sudeći po dosadašnjim utakmicama prvog kola, očekuje nas zanimljivo i izuzetno efikasno prvenstvo u nemačkoj Bundesligi.

Mnogi na tronu vide silno pojačanu Borusiju iz Dortmunda. “Milioneri“ su današnjim trijumfom samo podgrejali takva razmišljanja. Pobedili su Augzburg sa 5:1, mada su gosti prvi poveli, i to iz prve akcije na meču. Već u 3. minutu poravnao je Pako Alkaser, čiji je ugovor Borusija otkupila od Barselone. To je bio ishod prvog poluvremena, a u nastavku su domaći još četiri puta pogađali mrežu Augzburga. U intervalu od 51. do 59. minuta u strelce su se upisali Sančo, Rojs i još jednom Alkaser, da bi konačan rezultat postavio novajlija Julijan Brant u 82. minutu.

Majnc je u Frajburgu čuvao svoju mrežu do osam minuta pre kraja, a izgubio je sa 3:0. Za samo četiri minuta, golovima Holera, Šmita i Valdšmita sa bele tačke, Frajburg je zabeležio ubedljiv trijumf na startu sezone. Siguran je bo i Volfsburg u meču sa povratnikom Kelnom. “Vukovi“ su slavili 2:1, golovima Arnolda u prvom, odnosno Veghorsta u drugom poluvremenu. U poslednjim trenucima “jarčevi“ su preko Terodea postigli počasni pogodak.

Iznenadila je Fortuna pobedom na “Vezeru“. Mada oslabljen, tim iz Dizeldorfa je još jednom pokazao da ima ubitačnu kontru, pa je u Bremenupobdio sa 3:1. Henings je doveo goste u vođstvo, poravnao je Egeštaj, da bi dvojica turskih internacionalaca, Karaman i Ojhan, svojim golovima doneli trijumf gostima.

Uzbudljivo je bilo u Leverkuzenu gde su “farmaceuti“ iščupali pobedu nad novajlijom Paderbornom. Vodili su domaći sa 1:0 i 2:1, golovima Bejlija i Haverca, ali su prednost sustizali Majkl i Mamba. Gol odluke, dvadesetak minuta pre kraja, postigao je najbolji strelac Bajera, Kevin Foland.

U poslednjoj utakmici subotnjeg programa Borusija i Šalke su remizirali bez golova u Menhengladbahu. Čitav suret za goste iz Gelzenkirhena odigrao je Matija Nastasić.

Dortmund – Augzburg 5:1 (1:1)