Pobede Inđije i Čuke, remi u Lučanima

Linglong Superliga Srbije

Pored gostovanja Crvene zvezde u Subotici, odigrane su još tri utakmice 5. kola Linglong Superlige Srbije.

Novajlija iz Inđije upisao je drugi trijumf u sezoni. Posle Napretka, savladali su Radnik iz Surdulice. Gosti su poveli u 16. minutu, preko Makarića, kome je to bio prvi gol za Radnik. Do poluvremena je izjednačio Rogač, da bi pobedu Inđiji doneo Srđan Dimitrov, 15 minuta pre kraja.

Čukarički se namučio sa Proleterom, ali je upisao nove bodove. Tim sa Banovog Brda je slavio sa 2:1, golovima Docića sa bele tačke u 10. minutu, te Šapića u 68. Novosađani su smanjili preko Pejića u 74. ali su već tada imali igrača manje, pošto je zbog dva žuta kartona isključen Stefan Jovanović.

U Lučanima je gostovao vicešampion iz Niša. Mladost i Radnički su podelili bodove igrajući 1:1. Pogotkom Vladimira Radivojevića u 17. minutu Lučanci su stekli prednost, koju je anulirao Stefan Mihajlović, najbolji strelac lige sa već pet golova u novom prvenstvu. Domaćin je skoro celo drugo poluvreme odigrao sa desetoricom, pošto je Bogdan Milošević isključen u 52. minutu, ali se rezultat nije menjao.

Inđija – Radnik 2:1 (1:1)