Partizan – Rad 3:0(1:0)
Ožegović 26′, Stevanović 64′, 90′

Partizan: Stojković – Pešukić, Vujačić, S. Pavlović, Brežančić, Zdjelar, Šćekić, Lutovac(od 62′ Lakčević), Suma(od 68′ L. Pavlović), Stevanović, Ožegović(od 81′ Sadik)

Rad: Marković – Smiljanić, Nikolić, Riznić(od 66′ Kovalenko), Bašanović, Šaka(od 77′ Busnić), Stjepanović, Jagodić, Kasalica, Tričković(od 69′ Živković), Trifunović

Fudbaleri Partizana napravili su dobru uvertiru pred prvu utakmicu poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope, koju u četvrtak igraju protiv norveškog Moldea, da li pred praznim tribinama, još uvek nije poznato.

U Humskoj je srušen Rad sa Banjice, rezultatom 3:0, ali je pobeda crno-belih mogla biti i mnogo ubedljivija. Trener Savo Milošević ponovo je rizikovao izostavljanjem iz tima čak šestorice fudbalera koji su bili u startnih 11 u meču sa Malatijom u četvrtak, pa među starterima nije bilo Miletića, Uroševića, Ostojića, Tošića, Sadika i Asana. Za razliku od meča u Kruševcu, sada se ovaj rizik nije obio o glavu mladom stručnjaku. Rad je došao bez trenera Bogdana Koraka, koji se rastao sa “građevinarima“ pred ovu utakmicu, a ekipu je vodio Srđan Stojčevski.

Crno beli nisu bili konkretni u prvoj polovini prvog poluvremena. Većina pokušaja završavala se daleko od gola Markovića, a sa onim malobrojnim, odbrana “građevinara“ je lako izlazila na kraj. Gosti su imali jedan solidan napad, koji je Stojković neutralisao pravovremenim istrčavanjem.

Od 20. minuta Partizan je ubrzao, još uvek nije bilo povoljnih prilika, ali se gol mogao “namirisati“. U 26. minutu Lutovac je pobegao po desnoj strani, uputio odličan centaršut u srce kaznenog prostora gde je Ognjen Ožegović odlično skočio i zatresao mrežu Rada, 1:0 za Partizan.

Ni minut kasnije isti akteri, u “istom filmu“, Lutovac centrira, ali je sada Ožegović kratak. Mnogo je bolje igrao Partizan u tim trenucima, posle gola je pao teret sa leđa, pa su akcije bile tečnije a, samim tim, i opasnije po gol gostiju. Veliku šansu da duplira prednost crno-belih propustio je Ožegović u 37. minutu. Opet je Aleksandar Lutovac umakao svojim bivšim klupskim drugovima, poslao pravovremeno prizenmu loptu za Ožegovića, ovaj je šutirao, igrački, iz prve, ali za malo neprecizno. Još jednom je agilni Ožegović pokušao, ovaj put glavom, četiri minuta kasnije, ali je lopta išla pravo u Markovića.

Već na početku nastavka mogao je Partizan da uveća prednost. Zbog odugovlačenja golmana Markovića, sudija Miloš Đorđić je dosudio indirektan udarac iz kaznenog prostora za domaće. Pokušali su crno beli sa udarcem nakon kombinacije, ali su “građevinari“ brzo istrčali iz bloka i onemogućili Sumu. Odbijenu loptu je volejem zahvatio Zdjelar, ali samo za paradu Markovića.

Ognjen Ožegović

U kratkom vremenskom intervalu usledila su tri pokušaja Partizanovih igrača. Prvo je Ožegović šutirao u Markovića, Stevanović je, posle sjajne finte, topovski tukao, ali nije pogodio okvir gola, da bi i Suma pokušao iz slobodnog udarca, međutim, nebu pod oblake.

Nije imao sreće Ožegović ni u 60. minutu. Suma je centrirao, napadač Partizana odlično zahvatio loptu glavom, ali je prečka spasila goste. U nastavku akcije Ožegović je još jednom uspeo da tuče glavom, ali sada mnogo slabije. Ozbiljno se nameće treneru Miloševiću za naredne mečeve sa Moldeom Ognjen Ožegović.

Vredelo je doći na stadion zbog majstorije mladog Filipa Stevanovića u 64. minutu. Poletarac Partizana je uleteo u šesnaesterac, poigrao se sa defanzivcima Rada, provozao ih kao na “ringišpilu“, a onda manirom rasnog golgetera plasirao loptu iza leđa Markovića, 2:0 za Partizan, novi bodovi na vidiku.

Sledeću šansu za domaće kreirali su rezervisti. Lakčević je proigrao Lazara Pavlovića, a njegov udarac, iz povoljne pozicije, izblokirali su defanzivci gostiju. Nešto kasnije nova šansa za mladog “poslovođu“, ovog puta ga je uposlio Ožegović, ali je sada Marković bio neprelazna prepreka.

Čekalo se sve do 85. minuta za novu priliku. Korner je izveo Brežančić, a glavom je, neometan, slabo tukao Strahinja Pavlović, štoper Partizana. Ipak smo videli još jedan gol, u 90. minutu je krenula akcija crno-belih, Lakčević je poslao povratnu loptu sa desne strane, ona je stigla do Filipa Stevanovića, koji je snažnim udarcem postigao svoj drugi, a treći gol za Partizan. To je već treći prvenstveni pogodak mladog fudbalera, a 4. u sezoni.

Rad je uputio udarac u okvir gola tek u poslednjim sekundama, ali opasnosti za Stojkovića nije bilo.