Medvedev stao na put Novakovoj odbrani titule u Sinsinatiju

Novak Đoković eliminisan je u polufinalu turnira u Sinsinatiju nakon poraza od Danila Medvedeva 2:1, po setovima 3:6, 6:3, 6:3.

Đoković je sigurno ušao u duel i u šestom gemu napravio brejk za 4:2. Do kraja, Rus je uzeo još samo jedan gem za konačnih 6:3 i 1:0 za Đokovića.

U drugoj deonici imao je Đoković brejk šansu u petom gemu, ali je nije iskoristio zahvaljujući odličnom servisu protivnika.

Medvedev je iskoristio Novakov pad koncentracije i napravio brejk, a zatim i osvojio set za izjednačenje.

U poslednjem setu Medvedev se skroz razigrao, pre svega zbog svog jakog servisa, koji mu je doneo pobedu. Već na početku, oduzeo je servis braniocu titule za 2:1 i konačno osvojio treći set 6:3 za konačnu pobedu.

Ruski teniser će u borbi za trofej igrati protiv Davida Gofana, koji je savladao Rišara Gaskea.