Filip Kostić

Ajntraht – Hofenhajm 1:0 (1:0)
Hintereger 1′

Ajntraht iz Frankfurta uspešno je započeo novu sezonu u Bundesligi.

Polufinalista Lige Evrope iz prošle takmičarske godine je na svom terenu minimalno porazio Hofenhajm rezultatom 1:0. Jedini gol na meču postigao je Martin Hintereger već u 36. sekundi nakon asistencije reprezentativca Srbije Filipa Kostića iz kornera.

Kostić je odigrao čitav susret za domaći sastav, dok je Mijat Gaćinović zamenjen dva minuta pre kraja susreta. Dejan Joveljić nije ulazio u igru.

Union Berlin – Lajpcig 0:4 (0:3)
Halštenberg 16′, Zabicer 31′, Verner 42′, Nkunku 69′

Union Berlin je imao katastrofalan debi u Bundesligi pred svojim navijačima. Lajpcig je napunio mrežu ekipe iz nemačke prestonice, za koju nije igrao Neven Subotić.

Sve je bilo rešeno u prvom poluvremenu, posle kojeg su gosti imali tri gola prednosti. U glavnoj ulozi bio je Austrijanac Marsel Zabicer, koji je bio strelac drugog gola, a asitent kod preostala tri pogotka „ždrebaca“.