Nerešeno u Bernu, Zvezda gleda ka Ligi šampiona! [VIDEO]

Jang Bojs – Crvena zvezda 2:2 (1:1)
Asale 7′, Oaro 75′ (pen) – Degenek 18′, M. Garsija 47′

Odigrano je prvo poluvreme dvomeča između Jang Bojsa i Crvene zvezde u plej-ofu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Na stadionu Vandorf u Bernu meč je završen rezultatom 2:2, a iako su crveno-beli imali prednost do 15 minuta pre kraja, mogu da budu zadovoljni krajnjim ishodom.

JANG BOJS: Fon Balmos – Lotomba, Lustenberger, Cesiger, Garsija (od 67. Janko) – Siero (od 57. Fašnaht), Martins Pereira, Ejbišer (od 73. Oro), Ngalameu – Asale, Nsame.

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gobeljić, Degenek, Pankov, Rodić – Kanjas, Ivanić – Garsija (od 55. Žander), Marin, Vukanović (od 86. Petrović) – Boaći (od 76. Tomane).

Domaći su poveli već u sedmom minutu. Ezame je dobio vazdušni duel sa Ivanićem i glavom prosledio loptu ka Rože Asaleu, koji je udarcem levom nogom sa 13-14 metara uspeo da prevari Borjana.

Prvak Švajcarske je u nekoliko narednih napada delovao prilično opasno, ali je Zvezda ipak uspela da odgovori – i to kako. Marin je u 18. minutu izveo korner sa leve strane, Miloš Degenek je bio najviši u skoku i uspeo je da prebaci golmana Von Balmosa i zatrese mrežu domaćih za 1:1.

Dva minuta kasnije novajlija Mateo Garsija uputio je udarac sa 20-ak metara, ali je čuvar mreže domaćih ovoga puta sigurno intervenisao.

Borjan je u dva navrata spasao svoj gol. Prvo je na čudesan način zaustavio pokušaj Nsamea iz neposredne blizine, a potom i udarac Ebišera.

Zvezda je mogla do vođstva u 36. minutu, kada je u polukontri sjajnop uposlio Garsija. Kapiten beogradskog kluba je bocnuo loptu i prebacio Van Balmosa, ali se na gol liniji našao i uspeo da spreči pogodak. Praktično u sledećem napadu Marin je majstorski poslao loptu ka Boaćiju, ali je golman Jang Bojsa bio za korak brži.

Borjan je nastavio da čini čuda u 39. minutu, kada je zaustavio udarac Ngamalea. U samom finišu prvog dela probao je Boaći glavom, ali je loše zahvatio loptu, a potom i Degenek.

Fantastično je Zvezda započela drugi deo igre. Već u drugom minutu nastavka novajlija Mateo Garsija je doveo srpski klub u prednost. Marin je uposlio Gobeljića po desnoj strani, usledilo je pravovremeno ubacivanje na penaltik, a Argentinac je bio nemilosrdan.

Marko Marin je potom dobro izveo slobodan udarac, ali je zamalo bio neprecizan.

Milojević je umesto Garsije uveo defanzivnijeg Žandera, ali ova izmena nije urodila plodom.

Zvezda je imala sreće u 64. minutu, kada je Asale iz izgledne situacije šutirao pored gola. Dva minuta kasnije je Borjan odbio loptu u korner nakon udarca Ebišera.

Napadali su domaći, a novu priliku imao je Asale, ali je glavom šutirao preko gola.

Duel između Boaćija i Ngalameua sudija iz Holandije nije okarakterisao kao prekršaj, ali je nakon konsultacije sa VAR-om pokazao na belu tačku. Gijom Oaro bio je precizan i Jang Bojs je izjednačio.

Borjan je napravio grešku istrčavanjem u 84. minutu. Oaro je skočio i poslao loptu ka praznom golu, ali je Gobeljić stigao i uspeo da sačuva 2:2.

Imala je Zvezda problema da do kraja utakmice sačuva gol, a u dva navrata centimetri su falili za novi pogodak domaćih. Na drugoj strani pokušao je Ivanić, ali preko gola.

Revanš suret igra se u Beogradu u utorak, 27. avgusta od 21 čas.