Partizan slavio posle preokreta, biće vrelo u Norveškoj [VIDEO]

Filip Stevanović

Partizan – Molde 2:1 (1:1)
Suma 45′, Tošić 84′ – Boli 43′

Fudbaleri Partizana su pobedili Molde rezultatom 2:1, u prvoj utakmici plej-ofa za plasman u Ligu Evrope. Crno-belih su do trijumfa protiv disciplinovanih i čvrstih Norvežana došli posle preokreta.

Poveli su gosti u 43. minutu golom Bolija, ali je minut kasnije izjednačio Suma. Dugo je Partizan lomio otpor Moldea u nastavku, da bi posle akcije Asana i Uroševića, Tošić u 84. minutu doneo trijumf beogradskom timu.

Partizan: Stojković – Miletić, Vujačić, S. Pavlović, Urošević – Zdjelar, Šćekić – Stevanović (Asano od 62′), Suma (Natho od 73′), Tošić – Sadik (Ožegović od 46′).

Molde: Kraninks – Haraldsejd, Bjernbak, Gabrijelsen, Foren – Husein, Aursnes – Hestad, Ejkrem (Elingsen od 69′), Knudson (Boli od 33′, Mostrom od 85′) – Džejms.

Pred oko 5.000 klinaca koji su sa zapadne tribine bodrili crno-bele, izabranici Save Miloševića su uložili mnogo truda da savladaju nezgodne goste.

Prvo poluvreme je proteklo u opreznoj i čvrstoj igri na obe strane, ali je pažnja popustila u finišu.

Pre završna dva minuta prvog dela utakmice viđena je samo po jedna prilika na obe strane. Prvi je zapretio Filip Stevanović u 6. minutu, šutirao je posle driblinga, ali preslabo za golmana gostiju.

Molde je bio bliži vođstvu u 12. minutu kada je Ejkrem tukao sa dvadesetak metara, lopta je zakačila jednog igrača Partizana, ali je Vladimir Stojković krajnjim naporom uspeo da je zaustavi.

U 33. minutu u ekipi Moldea je napravljena prinunda izmena. Umesto povređenog Knudsona, ušao je Boli i odmah se videlo da će vihorno krilo stvoriti mnogo problema odbrani crno-belih.

Deset minuta posle ulaska u igru, Boli je doneo vođstvo norveškom timu. Defanzivci Partizana su loše i nespretno reagovali od početka akcije Moldea. Na kraju je lopta došla do brzonogog Bolija, koji se oslobodio Vujačića i Miletića i uputio udarac. Lopta je pogodila levu stativu, odbila se do desne i završila u mreži.

Ekspresno je Partizan izjednačio. Tošić je u 45. minutu pobegao po levoj strani, asistirao Sumi koji se okrenuo u kaznenom prostroru i levom nogom matirao Kraninksa.

Pokušao je Milošević uvođenjem Ožegovića, Asana, a potom i Natha, da učini napad svog tima ubojitijim, ali su se gosti znalački branili i vrebali priliku da iz kontranapada ugroze Miloševića.

U 60. minutu, posle neuspešne ofsajd zamke crno-belih, Šćekić je u poslednji čas otklonio opasnost i intervenisao ispred Džejmsa. Samo minut kasnije Džejms je šutirao iz trka pored Pavlovića, a Stojković bio siguran.

Sejduba Suma

Partizan je pokušavao visokim presingom da iznudi grešku gostujućih defanzivaca, ali pravih prilika za crno-bele nije bilo do 78. minuta. A onda za manje od 60 sekundi dve kolosalne šanse za Partizan.

Prvo je Asano probio po levoj strani, uposlio Ožegovića, ali je ovaj promašio loptu. Nepun minut kasnije veliku šansu je propustio Asano. Odlični i uporni Urošević je „ukrao“ loptu, šutirao, odbitak je došao do Japanca koji sa pet metara šalje loptu nebu pod oblake.

Nisu posustajali crno-beli i za upornost su nagrađeni u 84. minutu. Akciju je inicirao Zdjelar, potom su odlično kombinovali na malom prostoru Tošić, Asano i Urošević. Levi bek crno-belih je probio do peterca, vratio do Tošića, a ovaj zatresao mrežu za konačnih 2:1

Do kraja utakmice Norvežani su imali još jednu odličnu priliku. Dok je Vujačić ležao na sredini terena zbog povrede, Molde je nastavio napad, Hestad je izašao sam pred Stojkovića, ali je golman crno-belih još jednom odlično sačuvao svoj gol.