Nina propustila veliku priliku: Poraz nakon 1:0 u setovima i 5:1 u taj-brejku drugog seta

Nina Stojanović

Nina Stojanović – Tejlor Taunsend 1:2 (6:3, 6:7(5), 1:6)

Srpska teniserka, Nina Stojanović, moraće da potraži neku drugu priliku za svoj prvi nastup u glavnom žrebu nekog Grend Slema.

Srpkinja je ove godine u Njujorku stigla najdalje do sada u karijeri i samo je jedna prepreka delila od glavnog žreba US Opena.

Međutim, prepreka se zvala Tejlor Taunsend, teniserka koja je 50 mesta bolje plasirana na WTA listi i koja u karijeri ima upisano 3. kolo Rolan Garosa kao svoj najbolji Grend Slem rezultat.

Stojanovićeva je odlično odigrala prvi set i dobila ga sa 6:3 nakon 39 minuta, da bi u drugom sustigla prednost Amerikanke od 5:2 i u taj-brejku propustila veliku priliku.

Nina je povela sa 4:0 i 5:1, ali je od tog trenutka usledio neverovatan pad, Taunsend je dobila šest poena u nizu, a zatim i šest od sedam gemova u trećem setu koji je trajao 30 minuta.