Opet goleade u Nemačkoj, „farmaceuti“ lako kroz Dizeldorf [VIDEO]

Bundesliga

Kada je u pitanju nemačka Bundesliga jedno je sigurno, golova ima kao pleve.

Tako je bilo i ovog popodneva kada je na pet utakmica postignuto 19 golova, gotovo četiri po meču. Najlakše je do bodova došao Leverkuzen koji je slavio na gostovanju u Dizeldorfu. Već posle 45 minuta „farmaceuti“ su vodili sa 3:0, pa su domaći uspeli samo da postignu počasni pogodak u nastavku.

Pored Bajera, maksimalnih šest bodova iz prva dva kola ima i Frajburg, koji je takođe slavio u gostima, kod novajlije Paderborna. Domaći su rano poveli, drugim prvenstvenim golom Mambe, ali je sve ostalo bilo na strani gostiju.

Uspešni na strani bili su i fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha. Oni su slavili u Majncu, zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu.I ovde je domaćin poveo, pogodak je postigao Šveđanin Kvajson, ali su Lajner u prvom, te Alasane Plea i novajlija Embolo, golovima u finišu, rešili meč.

Prvi bundesligaški bod osvojio je Union Berlin na gostovanju u Augzburgu. Poveo je Augzburg golom Vargasa, ali je izjednačio Sebastijan Anderson deset minuta pre
kraja.

Najuzbudljivije je bilo u Sinshajmu gde je Hofenhajm osvojio prve bodove trijumfom nad Verderom. Bio je to meč pun preokreta, a gol za pobedu domaćina postigao je
Kaderabek u 87. minutu. Verderje prethodno, iako sa igračem manje, uspeo da poravna na 2:2 preko Japanca Osaka.

Augzburg – Union Berlin 1:1(0:0)