Lajpcig i Volfsburg i dalje maksimalni [VIDEO]

U dve poslednje utakmice drugog kola Bundeslige pobede su zabeležili Lajpcig i Volfsburg.

Lajpcig je osvojio nove bodove i svrstao se u društvo ekipa sa maksimalnim učinkom posle dva kola Bundeslige. “Bikovi“ su pobedili Ajntraht sa 2:1 golovima Tima Vernera u 10. i Jusufa Poulsena u 80. minutu igre. Jedini strelac za goste bio je Portugalac Pasijensija u 89. minutu. Možda bi sve bilo drugačije da je tim iz Frankfurta realizovao odličnu priliku u 5. minutu, ali je Filip Kostić bio neprecizan. Pored Kostića, svih 90 minuta za “orlove“ odigrao je i Dejan Joveljić, dok je Mijat Gaćinović propustio meč zbog povrede. Ajntraht u četvrtak očekuje revaš meč plej-ofa za plasman u Ligu šampiona protiv francuskog Strazbura. Prvi meč Strazbur je dobio sa 1:0.

“Vukovi“ su gostovali u Berlinu i slavili su drugu pobedu u sezoni. Veghorst je sa bele tačke doveo goste u vođstvo već u 9. minutu. Prednost Volfsburga duplirao je Josip Brekalo u 82. minutu, a konačan rezultat postavio je Francuz Rusijon, nakon kontre, u 91. minutu. Za Hertu, koja nije ponovila igru sa Alijanc arene, igrao je srpski internacionalac Marko Grujić.

Lajpcig – Ajntraht 2:1 (1:0)