Đoković siguran na premijeri, Španac samo za zagrevanje

Novak Đoković – Roberto Karbaljes-Baena 3:0 (6:4, 6:1, 6:4)

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković, krenuo je u odbranu titule na poslednjem Grend Slemu u sezoni.

On je u prvom kolu US Opena pobedio Španca Roberta Karbaljesa- Baenu sa 3:0 (6:4, 6:1, 6:4) posle sat i 54 minuta igre.

U prvom setu Đoković je bio siguran u gemovima kada je servirao, ali je propustio ukupno pet brejk lopti, tri u drugom, a još dve vezane u osmom gemu. Ipak, kada je bilo najvažnije, kod vođstva 5:4, realizovao je prvu set loptu i poveo sa 1:0 nakon 46 minuta igre.

Posle dva osvojena gema u finišu prvog, Đoković je dodao još tri na startu drugog seta, što je bio nagoveštaj dupliiranja prednosti u setovima. Kod rezultata 5:1 još jednom je Srbin oduzeo servis rivalu, pa je sa 6:1 dobio drugi set. Ne samo da je taj deo igre Novak Đoković dobio ubedljivije, već je drugi set rešio u svoju korist za samo 28 minuta.

Dobro se Karbaljes- Baena držao na startu trećeg seta, dobio je svoja dva servis gema, ali ne i treći, kada je Đoković iskoristio jedinu brejk loptu i poveo sa 3:2. Nije prvi teniser sveta i branilac titule u Njujorku previše forsirao u finišu meča, držao je svoj servis što mu je bilo dovoljno da privede duel kraju i zabeleži osmu uzastopnu pobedu na US Openu.

Naredni rival Novaka Đokovića u “Velikoj jabuci“ biće bolji iz duela između Amerikanca Sema Kverija i Huana Ignasija Londera iz Argentine.