Janko odigrao poslednji turnirski meč u karijeri

Denis Kudla – Janko Tipsarević 3:1 (3:6, 6:1, 7:6(5), 6:1)

Srpski teniser, Janko Tipsarević, porazom u prvom kolu US Opena, okončao je svoju tenisku karijeru, bar kada su nastupi na ATP turnirima u pitanju.

Po njegovim rečima, posle nastupa u Njujorku igraće još u Dejvis kupu na kraju sezone, i to bi bilo to, što se njegovog profesionalnog igranja tenisa tiče.

Tipsarević je propustio veliku priliku u meču sa Amerikancem Denisom Kudlom. Kod rezultata 1:1, vodio je sa 5:2 u trećem setu, imao tri set lopte u devetom gemu, ali je taj set izgubio u taj brejku sa 7:5, mada je i njega bolje otvorio. U četvrtom setu prave borbe nije ni bilo, posle 1:1, Kudla je vezao pet gemova i izborio plasman u drugu rundu, gde će mu rival biti još jedan srpski teniser, Dušan Lajović.