Okršaj tenisera iz Srbije pripao Kecmanoviću

Miomir Kecmanović – Laslo Đere 3:0 (6:2, 6:1, 7:5)

U okršaju dvojice srpskih tenisera pobedu je izvojevao mlađi. Miomir Kecmanović je lako savladao Lasla Đerea i tako došao do svoje prve pobede na US Openu.

Trijumf Kecmanovića, mada je slabije plasiran na ATP listi, nije iznenađenje. Laslo Đere igra slabo u poslednje vreme, a beton mu, definitivno, nije omiljena podloga. S druge strane Kecmanović obožava da igra na ovoj podlozi i treba tek očekivati njegove dobre rezultate u aktuelnoj sezoni. Kecmanović je slavio u tri seta, 6:2, 6:1, 7:5, a meč je trajao dva sata.

Prave borbe, bar u prva dva seta, nije ni bilo. Posle 1:1 u prvom setu, Kecmanović je vezao četiri gema, uz dva brejka, poveo sa 5:1, a dobio set sa 6:2 za 36 minuta igre. Drugi set trajao je još kraće, tri puta je Đere gubio svoj servis, pa je Kecmanović taj deo igre dobio sa 6:1.

Tek u trećem setu je Senćanin pokazao zašto je 39. teniser sveta. Prvi je došao do brejka, i to posle spašene četiri brejk lopte u drugom gemu, pa je tu prednost čuvao do osmog gema, kada je Kecmanović vratio izgubljeni servis. Imao je Beograđanin meč loptu na servis Đerea kod vođstva 5:4, ali je nije iskoristio. Nova šansa mu se ukazala dva gema kasnije, ponovo je jednu meč loptu Đere neutralizovao, ali ne i drugu, treću ukupno, pa je Kecmanović priveo meč kraju.

Naredni rival Miomira Kecmanovića biće pobednik duela između domaćeg takmičara Zakarija Svajde i “laki luzera“, Italijana Paola Lorencija.