US Open: Krunićeva propustila dve set lopte i završila nastup u singlu

Aleksandra Krunić

Aleksandra Krunić eliminisana je u singl konkurenciji na startu četvrtog Grend Slem turnira u sezoni, US Opena.

Srpska teniserka poražena je od Letonke Jelene Ostapenko u dva seta, nakon 1 časa i 33 minuta igre, a po setovima rezultat je bio 6:3, 7:6(7).

Nekadašnja šampionka Rolan Garosa igrala je bolje u završnicama setova. U prvom delu igre je nanizala tri uzastopna gema pri rezultatu 3:3, dok je u drugom setu nakon vođstva Krunićeve od 4:2, uspela da preokrene rezultat i dva puta servira za meč, ali je Krunićeva u svom stilu stigla do taj-brejka.

Od 16 odigranih poena u taj-brejku viđeno je čak 11 mini brejkova, ali je i u takvoj situaciji Srpkinja bila nadomak izjednačenja. Vodila je sa 6:4, ali je propustila obe set lopte, dok Letonka nije napravila takvu grešku – Ostapenko je realizovala drugu meč loptu i plasirala se u 2. kolo.

Ostapenko u narednoj rundi čeka pobednica okršaja između Garbinje Muguruze iz Španije i Alison Riske iz SAD.