Đoković rame uz rame sa Samprasom: Argentinac namučio najboljeg igrača sveta

Novak Đoković, US Open

Najbolji teniser sveta, Novak Đoković, plasirao se u 3. kolo poslednjeg Grend Slema u sezoni, US Opena.

Đoković je u 2. kolu bio bolji od Huana Ignasija Londera, ali mu je Argentinac u prva dva seta pravio dosta problema – posle 2 časa i 12 minuta bilo je 3:0, po setovima 6:4, 7:6(3), 6:1.

Londero je prvi stigao do brejka i poveo sa 3:2, ali je Novak već u sledećem gemu anulirao njegovu prednost. Stekao je tri vezane brejk lopte, ali se uporni Londero nije predavao pa je Srbin tek posle šeste brejk lopte došao do 3:3. Novi brejk usledio je u desetom gemu za vođstvo Đokovića od 1:0 posle 46 minuta.

U drugom setu još veći problemi za Đokovića, Argentinac je poveo sa 3:0 uz dva brejka prednosti, ali je Novak sa pet uzastopnih gemova došao na korak od osvajanja drugog seta. Londero je uložio dodatni napor, još jednom oduzeo servis Đokoviću pa je o pobedniku drugog seta odlučivao taj-brejka. Neizvesnost je trajala do 2:2, a onda je usledila
Novakova serija od 5:1 za vođstvo od 3:0.

Treći set je bio samo formalnost, Đoković je sva četiri puta oduzeo servis Londeru, koji je uspeo da napravi još jedan brejk, ukupno peti u meču, a razlog su problemi sa povredom ramena koji su mučila srpskog igrača u ovom meču.

Đoković je došao do skora 14:0 u 2. kolu US Opena i do 71. pobede u karijeri na ovom Grend Slemu čime se izjednačio sa legendarnim Pitom Samprasom i trenutno su na
deobi 5. poziicije po broju pobeda u Open eri na US Openu.

Čestitam Londeru koji je pokazao veliki borbeni duh. Igrao je sjajan tenis u ovom meču. Iako nisam izgubio set, bilo je prilično teško, mnogo razmena udaraca, naročito u prva dva seta, rekao je Đoković posle meča.

Njegov sledeći protivnik biće pobednik duela između Dušana Lajovića i Denisa Kudle.