Liverpul - Arsenal 3:1

Barnli – Liverpul 0:3 (0:2)
Vud 33′(ag), Mane 37′, Firmino 80′

Ekipa Liverupla ostala je sa maksimalnim učinkom i posle četvrtog kola Premijer lige.

Šampion Evrope je trijumfovao na Turf Muru u Barnliju, rezultatom 3:0, čime je sačuvao prosek od tri pogotka po meču. Barnli se dobro držao sve do 33. minutu, kada je Aleksander-Arnold centrirao, lopta je pogodila Krisa Vuda u leđa i dobila neočekivanu putanju, pa je iznenadila golmana domaćih Poupa i završila u mreži.

Sve je bilo rešeno četiri minuta kasnije, Firmino je uposlio Manea, a ovaj rutinski smestio loptu u mrežu.

Konačan rezultat postavio je Firmino, a u ulozi asistenta bio je Mohamed Salah. Šansi je bilo dosta u drugom poluvremenu, ali je to bio jedini gol. Liverpul je prvi put u istoriji kluba vezao 13 ligaških pobeda i postao tek drugi engleski klub kome je to pošlo za rukom uz bar dva postignuta gola na svakoj od tih 13 utakmica posle Totenhema 1960. godine.

Barnli je ostao na četiri boda posle isto toliko utakmica.