Goleade na Ostrvu, derbi Severnog Londona bez pobednika [VIDEO]

Dve fantastične utakmice zatvorile su 4. kolo u engleskoj Premijer ligi.

U centru pažnje bio je derbi Severnog Londona u kome je Arsenal bio domaćin Totenhem. “Pevci“ nikad nisu pobedili Arsenal u prvenstvenom meču, od kada su se “tobdžije“ preselile na Emirejts, a poslednji trijumf zabeležili su još na legendarnom Hajberiju. Istina, slavili su prošle sezone, ali je to bilo u Kupu.

Nisu uspeli ni danas, mada su bili jako blizu. Totenhem je vodio sa 2:0 u 40. minutu. Prvo je Eriksen, posle ne baš sjajne intervencije Lenoa, doveo goste u vođstvo, da bi onda Kejn sa bele tačke povisio na 2:0. Penalu je prethodio neoprezan start Džake na Sonu. Arsenal je uspeo da se vrati u meč golom Lakazeta u poslednjim trenucima prvog dela i tako najavio uzbudljiv nastavak.

Tako je i bilo. Prvo je Hari Kejn pogodio stativu za goste, a onda je Obamejang, na dodavanje Genduzija, poravnao na 2:2. Uspeo je Arsenal da postigne još jedan gol, učinio je to Sokratis, ali je on poništen zbog ofsajda, bilo je to u 80. minutu. I u poslednjih deset minuta gol je visio na obe strane, ali se mreže više nisu tresle.

Ništa manje dramatično nije bilo ni u prvom meču dana, u kome je Everton na Gudisonu pobedio učesnika Lige Evrope, ekipu Vulverhemptona. Već u 12. minutu na semaforu je pisao 2:1. “Karamele“ su povele preko Brazilca Rišarlisona u 5. izjednačio je Marokanac Sais u 9. da bi Ivobi doneo novu prednost Evertonu u 12. minutu. “Vukovi“ su još jednom izjednačili u 75. minutu strelac je bio Himenez, ali je Rišarlison, deset minuta pre kraja, svojim drugim golom doneo novi trijumf ekipi iz Liverpula.

Arsenal – Totenhem 2:2 (1:2)
Lakazet 45+2′, Obamejang 71′ – Eriksen 10′, Kejn 40′(p)

Everton – Vulverhempton 3:2 (2:1)