Spektakularno finale i četvrti trofej za Nadala na US Openu

Rafael Nadal

Rafael Nadal je pobednik ovogodišnjeg US Opena, pošto je noćas u sjajnom finalnom meču, posle skoro pet sati igre, savladao Rusa Danila Medvedeva sa 3:2, po setovima 7:5, 6:3, 5:7, 4:6, 6:4.

Nadalu je ovo četvrti trofej u Njujorku, a ukupno 19. gren slem i sada ima samo jedan manje od Rodžera Federera, a tri više od Novaka Đokovića.

Činilo se da će Nadal rutinski savladati 23-godišnjeg Rusa, pošto je posle nešto manje od dva sata igre dobio prva dva seta. Medvedev se nije složio sa tim. Uzvratio je i izborio se za peti set. U odlučujućem setu Nadal je dva puta pravio brejk, Rus je jednom uzvratio, pri rezultatu 5:3 za Španca spasio dve meč lopte, a u narednom gemu imao brejk priliku da dodatno produži finale. Ipak, nije je iskoristio i posle četiri sata i 49 minuta igre Nadal je stigao do trijumfa, iskoristivši treću meč loptu.

– Ova pobeda mi je vrlo važna. Bio je ovo lud meč, neverovatno finale. Danil ima samo 23 godine i način na koji se bori i menja ritam meča je neverovatan. Imaće u budućnosti još mnogo prilika da osvoji gred slem, rekao je Nadal posle meča.