Mitrović rešio Luksemburg [VIDEO]

Aleksandar Mitrović

Luksemburg – Srbija 1:3 (0:1)
Turpel 66′ – Mitrović 36′, 78′, Radonjić 55′

Fudbaleri Srbije ostvarili su drugu pobedu u kvalifikacijama za EURO 2020, prvu od kada ih sa klupe predvodi Ljubiša Tumbaković. „Orlovi“ su slavili na gostovanju u Luksemburgu, golovima Aleksandra Mitrovića (2) i Nemanje Radonjića.

Luksemburg: Moris – Žerson, Šano, Karlson – Rodrigez, O. Til, Bareiro Martins, Jans – V. Til (Žoakim od 85′), Devil (Turpel od 62′), Sinani (Da Mota od 62′).

Srbija: Dmitrović – Rukavina, Spajić, Maksimović, Kolarov – Lukić (Gaćinović od 61′), Milivojević – Katai (Radonjić od 46′), Milinković Savić (Matić od 79′), Ljajić – Mitrović.

Nije bilo jednostavno, ni lako, ali je bitno izmenjen tim „orlova“ u odnosu na meč sa Portugalcima uspeo da stigne do tri boda u Luksemburgu. Pokazali su izabranici Ljubiše Tumbakovića brojne propuste, posebno u odbrani, povremeno smo strahovali da bi domaćin mogao do izjednačenja, ali se pre svih Mitrović, pobrinuo da izostane neprijatno iznenađenje.

Golgeter Fulama je prvi put zapretio već u 6. minutu, posle centaršuta Rukavine, ali je bio neprecizan. Naš napadač je sam sebi stvorio šansu u 17. minutu, ali je lopta ponovo otišla pored gola, a onda su počeli da prete i domaćini, posebno po desnoj strani preko Rodrigeza.

Najveće uzbuđenje u prvi pola sata viđeno je u 27. minutu i to pred golom Srbije. Posle centaršuta sa desne strane Rodrigez je tukao glavom sa 5-6 metara, ali je Dmitrović sjajno intervenisao i sačuvao svoj gol.

Konačno smo odahnuli u 36. minutu. Kolarov je centrirao sa leve strane, a Mitrović iskoristio neopreznost odbrane protivnika i neometano glavom zatresao mrežu za vođstvo „orlova“.

Četiri minuta kasnije Srbija je mogla da duplira prednost. Dobro su kombinovali Kolarov i Katai, lopta se šunjala kroz peterac Luksembruga, pokušavali su Ljajić i Mitrović, ali bez rezultata.

A onda umalo hladan tuš u 44. minutu. Stativa je sprečila izjednačenja posle udarca Olivijea Tila.

Tumbaković je u drugom poluvremenu umesto Kataija uveo Radonjića i ovaj je posle desetak minuta igre postigao gol. U 55. minutu, posle ispucane lopte Dmitrovića, Milinković-Savić je glavom proigrao Radonjića koji je precizno šutirao sa 18 metara i pogodio donji levi ugao.

„Orlovi“ ne bi bili to što jesu kada ne bi zakomplikovali. U 66. minutu lenju reakciju odbrane Srbije kaznio je Turpel koji je u igru ušao nekoliko minuta ranije. Da Mota je bio uporan, zaustavio loptu na gol-aut liniji, pronašao Turpela koji pored Makismovića šutira i pogađa mrežu.

U 72. minutu Luksemburg je bio blizu izjednačenja. Dmitrović je na gol liniji zaustavio loptu posle šuta Vansana Tila. Možda je lopta i prešla gol liniju, ali na našu sreću VAR se ne koristi u kvalifikacijama.

Konačno smo mogli da upišemo tri boda koja nemaju veliki značaj u 78. minutu. Sergej Milinković-Savić je sjajno proigrao Mitrovića, koji se našao oči u oči sa golmanom Luksemburga i lako rešio tu situaciju za svoj peti gol u kvalifikacijama, a ukupno 28. u dresu Srbije.