„Orlićima“ samo bod protiv Letonije

Uroš Račić

Srbija U21 – Letonija U21 1:1 (0:1)
Adžić 57′ – Regža 10′

Mlada reprezentacija Srbije ni u drugoj utakmici pod vođstvom Neška Milovanovića nije uspela da dođe do pobede. Posle poraza na gostovanju u Rusiji, „orlići“ su u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo igrali nerešeno sa Letonijom u Novom Sadu.

Pratkično prvi prelazak na polovinu Srbije doneo je Letoniji vođstvo na „Karađorđu“. U 10. minutu Luka Ilić je izgubio loptu na sredini terena i omogućio prvi pravi napat Letoncima. Uspavana je bila odbrana naše reprezentacije posle centaršuta i povratne lopte i Marko Regža je sa tri metra zakucao loptu pod prečku.

Brzo posle primljenog gola „orlići“ su dva puta opasno zapretili. U 13. minutu mogao je Joveljić da donese izjednačenje našem timu, ali je posle centaršuta Luke Ilića loše zahvatio loptu glavom. Tri minuta kasnije ponovo je Ilić centrirao, a ovoga puta lopta je iznenadila prvo Joveljića, a zatim i Strahinju Pavlovića.

Bile su to ujedno i jedine dve prilike Srbije u prvom poluvremenu, iako su izabranici Neška Milovanovića imali apsolutnu inicijativu i mnogo veći posed lopte od protivnika.

Do izjednačenja je došlo u 57. minutu. Terzić je pronašao Luku Adžića u kaznenom prostoru, ovaj se driblingom oslobodio čuvara i poslao loptu u dalji ugao letonskog gola.

I posle izjednačenja su „orlići“ nastavili sa napadima, ali su teško i retko stvarali šanse, sve do same završnice. Tek od 85. minuta naš tim je napravio pravi pritisak i napravio 5-6 izglednih prilika. Velika šansu najpre je imao Zlatanovića koji je glavom šutirao pored gola, a nepun minuta kasnije Čumić je iskosa sa desne strane tukao pravo u golmana.

Isti epilog imao je i pokušaj Račića u 90. minutu, da bi u sudijskoj nadoknadi vremena Zlatanović pogodio prečku.

„Orlići“ posle dve odigrane utakmice imaju jedan bod, a u nastavku kvalifikacija, u oktobru očekuju ih gostovanja u Bugarskoj i Poljskoj.