Ronaldov šou u Viljnusu, “knedličke“ slavile u Podgorici

Detalj sa utakmice Engleska - tzv. Kosovo

Večerašnjim utakmicama u grupama A, B i H, spuštena je zavesa na septembarsko izdanje kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Važan trijumf u borbi za drugo mesto zabeležila je Češka u Podgorici. Pre samo tri dana “knedličke“ su razočarale porazom u Prištini, ali su sa tri boda iz glavnog grada Crne Gore ponovo zaposeli željenu drugu poziciju. Strelci za Čehe bili su Souček i Masopust u prvom delu drugog poluvremena, da bi Darida postavio konačan rezultat u petom minutu sudijske nadoknade iz jedanaesterca.

Englezi su zadržali stoprocentan učinak tako što su selekciju Fudbalskog saveza Kosova pobedili u Sautemptonu sa 5:3. Domaćina je za kratko šokirao Beriša golom već u prvom minutu, ali su do kraja poluvremena fudbaleri “Gordog Albiona“ čak pet puta tresli mrežu gostiju. U nastavku su Beriša, još jednom, i Murići sa bele tačke, postigli golove za gostujući tim, dok je Hari Kejn promašio penal za Engesku.

Pobeda Srbije u Luksemburgu bila je pirova, pošto je Kristijano Ronaldo imao svoj šou u Litvaniji. Na utakmici u Viljnusu Portugalija je stigla do nove pobede, a četiri gola za goste postigao je višestruki najbolji fudbaler sveta. Već u 7. minutu je realizovao penal, ali su Litvanci uspeli da izjednače do poluvremena. Ipak, u nastavku je fudbaler Juventusa još tri puta tresao mrežu domaćina, da bi i Karvaljo pogodio za konačan trijumf od 5:1.

Najuzbudljivije je bilo u Elbasaniju gde je Albanija iznenadila Island i udaljila ga od trećeg uzastopnog plasmana na neko veliko takmičenje. Albanci su trijumfovali sa 4:2, što su iskoristili Turci i trijumfom u Moldaviji 4:0, probili se na čelnu poziciju sa 15, koliko ima i Francuska na drugom mestu. Svetski šampioni su sa 3:0 pobedili Andoru, a najzanimljivije je to da je Antoan Grizman ponovo uspeo da promaši penal, kao i pre tri dana u duelu sa Albanijom.