Za ponos i prestiž: Pala je Amerika

Srbija – SAD 94:89

(32:7, 12:33, 27:28, 23:21)

Srbija je savladala SAD u meču od 5. do 8. mesta na Mundobasketu.

Amerika je povela poenima Tarnera, ali je stigao odgovor sa druge strane serijom 11:0. Bogdanović je postigao tri vezane trojke i doveo srpski tim do vodstva  11:2. Usledio je tajm-aut Grega Popoviča, ali ni to nije bilo od pomoći američkom timu, jer je Srbija nakon tri uspešna penala Lučića vodila 17:5 sredinom prve deonice. Usledili su poeni Micića, Jovića i Bjelice, ali ipak  prvu četvrtinu obeležila je katastofalna igra Amerikanaca u napadu, međutim i odlična odbrana Srbije u kojoj je ekipa Saše Đorđevića primila svega 7 poena. Statistika je pokazala da Srbija u prvih 10 minuta igra ima neverovatnih 7/8 za tri poena.

Amerika je bila nešto dominantnija na startu druge četvrtine i smanjila prednost Srbije na 10 razlike. Trojka Midltona, zatim zakucavanje Tarnera bili su znak za tajm-aut Đorđevića. Prokockali su naši košarkaši nekoliko napada, što je dovelo do rezultatskih promena dva minuta pre kraja druge deonice 38:30. Amerikanci su nam potpuno vratili rezultat pred pauzu na koju Srbija odlazi sa svega četiri poena prednosti 44:40.

Prišla je Amerika na samo dva razlike, trojkama Vokera i Mičela. U sledećem napadu odgovorio je Bogdanović novom za 64:59. Mnogo izgubljenih lopti i promašenih koševa. Opao je nivo igre naše reprezentacije, kako u napadu tako i u odbrani, dok se ekipa Grega Popoviča uozbiljila i postala dominantnija na terenu. Usledili su promašaji Bogdanovića i Micića, ali je srpski tim i dalje vodio, iako nije uspeo da dođe do veće rezultatske prednosti. Prilično ujednačena igra u trećoj četvrtini, koja je ponovo pripala Amerikancima 28:27.

Uprkos vrlo napetoj igri i početkom poslednje četvrtine Srbija je uspela da se ,,odlepi“ na +10. Usledile su trojke Lučića i Bjelice, zatim zakucvanje Micića nakon što je Bjelica blokirao Vokera. Bogdanović je vezao četiri poena za 91:81. Srbija je ako i brzo primila dve trojke. Barns i Voker bili su precizni i smanjili su četiri razlike. U pravo dosuđena su dva slobodna bacanja za Jokića koji je bi precizan oba puta za vodstvo Srbije 94:88, tačno 20 sekundi do kraja meča i time zapečatio sudbinu protivnika, koji je do kraja postigao još jedan poen.

U timu Srbije najefikaciji bio je Bogdanović sa 28 poena, uz četiri skoka i šset asistencija, njega su pratili Lučić sa 15 i Micić, koji je ubacio 10.

Kod Amerikanaca najviše je ubacio Barns 22, dok je Voker dao 18 poena uz osam asistencija i četiri skoka, a Midlton 16