Bodmer šokirao „lavove“ u 92. minutu, Lil siguran pred Ajaks [VIDEO]

Liga 1

Novo kolo francuske Lige 1 otvorile su ekipe koje će igrati u Ligi šampiona, Lil i Lion, jedine pored šampiona Pari Sen Žermena.

Vicešampion Francuske, ekipa Lila, pred meč sa Ajaksom u Amsterdamu, pobedila je na svom “Pjer Maoruu“ Anže sa 2:1. U 39. minutu tukao je Bamba, golman gostiju je slabo intervenisao, a na pravom mestu bio je Viktor Osimen, kome nije bilo teško da loptu smesti u mrežu. Luis Arauho je duplirao prednost tima sa severa zemlje u 53. minutu, da bi konačan rezultat postavio Stefan Bahoken u samom finišu meča, u 87. minutu. Lil se sada izjednačio sa Anžeom, obe ekipe su sakupile po 9 bodova.

U duelu Amijena i Liona višeno je sjajno prvo poluvreme i dramatičan finiš meča. Domaćin je poveo preko Žalea već u 7. minutu, ali su “lavovi“ preokrenuli do poluvremena. Oba gola za Lion postigao je Musa Dembele na sličan način. Prvo je izjednačio u 9. minutu, posle ubacivanja Adelaida sa leve strane, da bi u 34. sa desne loptu u peterac poslao Traore, a Dembele postigao svoj već peti gol u sezoni.

Kada se činilo da bodovi odlaze u Lion, a “lavovi“ preuzimaju čelnu poziciju u Ligi 1, Iskusni Matju Bodmer postiže gol u drugom minutu sudijske nadoknde i donosi bod Amijenu, tek četvrti u sezoni. Lion je osvojio osam.

Lil – Anže 2:1 (1:0)
Amijen – Lion 2:2 (1:2)