Bavarcima bod u derbiju pred dolazak Zvezde

Detalj sa utakmice Lajpcig - Bajern

Lajpcig – Bajern 1:1(1:1)
Forsberg 45+3′ – Levandovski 3′

Nema više ekipa sa maksimalnim učinkom u Bundesligi. U derbiju kola Lajpcig i Bajern su odigrali 1:1, pa sada više ni “bikovi“ nemaju sve pobede.

A Bajern je poveo već u 3. minutu. Gol je postigao, pogađate, Robert Levandovski, što je bio njegov već sedmi u četiri kola. Gosti su imali više od igre, jednom im je dosuđen penal, pa je poništen nakon gledanja snimka, pošto je prekršaj bio van šesnaesterca. Ubrzo je usledio drugi penal, na suprotnoj strani, ali je sada on izveden, pa je Emil Forsberg poravnao u trećem minutu sudijske nadoknade u prvom poluvremenu.

Gledali smo mnogo bolje izdanje Lajpciga u nastavku, mogli su domaći i do trijumfa, ali mogao je i Bajern, koji je u poslednjim sekundama propustio fantastičnu priliku, ali je udarac Zilea samo očešao stativu.

Obe ekipe stratuju u Ligi šampiona, Bajern u sredu dočekuje Crvenu zvezdu, dok Lajpcig već u utorak odlazi u Lisabon na megdan Benfiki.