Pesma “kanarinaca“ protiv šampiona, Aguero izjednačio rekord [VIDEO]

Norič – Mančester Siti 3:2(2:1)
Meklin 18′, Kantvel 28′, Puki 50′ – Aguero 45′, Rodri 88′

Novajlija je uzeo meru šampionu, moguće je to u Premijer ligi!

Norič je u duel sa Mančester Sitijem ušao oslabljen, ali to “kanarincima“ nije smetalo da odigraju hrabro i zasluženo pobede dvostrukog uzastopnog prvaka Engleske. Poveo je domaćin u 18. minutu, strelac je bio Keni Meklin, a centrirao je Buendija. Nije se igralo ni pola sata, a Norič je već vodio sa 2:0. Temu Puki je proigrao Toda Kantvela, a ovaj je matirao Edersona.

I kada su trebali na odmor da odu sa dva gola prednosti, domaći su dozvolili najnižem igraču da im da gol glavom. Serhio Aguero je odlično reagovao na ubacivanje Bernarda Silve i smanjio na 2:1 u 45. minutu. Ovim golom Argenitnac je postao tek treći fudbaler u istoriji Premijer lige koji je postigao gol na svakoj utakmici u prvih pet kola prvenstva. Narednog vikenfda imaće priliku da postane apsolutni rekorder.

Pokušao je Siti da odnah dođe do poravnanja na početku nastavka, ali ih je šokirao novi gol Noriča. Pogrešio je Otamendi, loptu mu je u kaznenom prostoru ukrao Buendija, pravvremeno je uposlio Pukija, a Finac je postigao svoj šesti gol u sezoni. Šampion je uspeo da postigne još jedan gol, ali ttek u 88. minutu, bio je to prvenac Rodrija u dresu Sitija, ali nije uspeo da stigne ni do boda, pa sada za Liverpulom zaostaje pet bodova. Norič je trenutno 12. sa šest bodova.