Arsenal prosuo bodove u Votfordu, Everton pao na Din Kortu [VIDEO]

Pjer-Emerik Obamejang

U dve nedeljne utakmice petog kola Premijer lige viđeno je osam golova, po četiri na svakoj.

Bornmut je pobedio Everton na svom Din Kortu sa 3:1 a junak trijumfa bio je dvostruki strelac Kalum Vilson. Jedan gol za “trešnjice“ postigao je Rajan Frejzer, dok je počasni pogodak “karamela“ dao Kalvert-Luin u finišu prvog poluvremena, kada je izjednačio na 1:1.

Mnogo uzbudljivije bilo je u Votfordu, gde je Arsenal uspeo da ispusti dva gola prednosti. Pjer-Emerik Obamejang bio je dvostruki strelac za “tobdžije“ u prvom poluvremenu, ali je Sokratis načinio veliku grešku, kojom je omogućio Kleverliju da smanji u 53. minutu. Bod “stršljenovima“, tek drugi u sezoni, obezbedio je Pereira sa bele tačke, desetak minuta pre kraja. Penal je skrivio David Luiz. Mogao je Votford i do pobede, ali je udarac Dukurea u 92. minutu zaustavio Leno.

Arsenal je sakupio osam bodova, i već ima zaostatak od sedam za vodećeim Liverpulom.

Bornmut – Everton 3:1(1:1)