Francuska preokretom do bronze

Francuska – Australija 67:59

(11:16, 10:14, 21:16, 25:13)

Košarkaši Francuske pobedili su Australiju u borbi za treće mesto na Svetskom prvenstvu u Kini i tako odbranili bronzu.

Nije viđeno mnogo koševa u prvom delu utakmice, ali je Pati Mils dominirao za sebe. U 6. minutu Australija je vodila 4:10, od toga je Mils postigao 8. De Kolo je uspeo da smanji razliku do kraja, i prva četvrtina je završena 11:16.

U drugoj deonici nije se ništa značajno promenilo. Francuska je i dalje jurila rezultat, a Australijanci su uspeli da povedu sedam razlike tri minuta do kraja druge četvrtine. Furnije je spasio ,,galske petlove“ sa tri slobodna bacanja i smanjio prednost. Na pauzu se otišlo sa neverovatnih 21:30. Francuzi su imali samo 25 procenata šuta iz igre.

Posle pauze Australija se odlepila na +15 zahaljujući Kejsu i Inglsu. Francuzi se konačno bude trojkom Batuma, koji je nastavio u odličnom ritmu i smanjio prednost na 40:44.

Na kraju treće četvrtine bilo je 42:46.

U poslednjoj deonici Francuska je konačno povela – dve trojke i dva bacanja De Koloa. Međutim, Mils je spremio dogovor za 50:50, šest minuta do kraja. Australija pravi seriju od 6:0 i dolazi do vodstva. Francuzi se nisu predali i dvema trojkama Albsija stižu do novog vodstva, a Gober diže na +4. Australija je izgubila loptu, a Francuzi su uspeli to da kazne, jer je Albisi bio precizan za tri. De Kolo stavlja tačku na ovaj duel za konačnih 67:59.

U francuskom timu najefikasniji je bio De Kolo sa 19, njega je pratio Furnije sa 16

Za Australiju Ingls je bio najbolji sa 17, a Mils je postigao 15 poena.