Rajković primio drugi gol, uzbudljivo u Sent Etjenu i kneževini

Detalj sa utakmice Nant - Rems

Zanimljivo je bilo danas u zemlji svetskih prvaka.

Nant je pobedio odlični Rems golom Malijca Kulibalija u 69. minutu. Bio je to tek drugi primljeni gol srpskog golmana Predraga Rajkovića u pet odigranih kola. “Kanarinci“ imaju deset, a Rems 7 bodova.

Veoma uzbudljiv meč odigran je u Sent Etjenu. Tuluz je brzo stekao dva gola prednosti, pogocima Grandela sa bele tačke i Belgijanca Leje. Domaće je u igru vratio Hamuma u 45. minutu, da bi isti fudbaler izjednačio u 56. U preostalom delu meča postignuta su još tri gola, i sva tri su poništena zbog ofsajda, posle gledanja snimka. Jedan je postigao Tuluz, a dva Sent Etjen, drugi u sudijskoj nadoknadi. Tuluz ima 8, a Sent Etjen 5 bodova.

Derbi dana odigran je u kneževini. Monako je ugostio Marsej i doživeo novi poraz. Nije tako izgledalo posle 25 minuta igre. Visam Ben Jeder je prvo pogodio sa “kreča“ u 17. minutu, a desetak minuta kasnije još jednom je savladao Mandandu. Međutim, do poluvremena su Dario Benedeto i Žermen izjednačili na 2:2.

Dimitri Paje je doveo goste u vođstvo na asistenciju Maksima Lopeza u 61. minutu, a dva gola prednosti timu iz francuske luke, doneo je, svojim drugim golom, Dario Benedeto koga je proigrao Amavi. Nije se Monako predavao, Keita Balde je smanjio na 3:4 u 75. minutu, ali domaćin nije imao snage za novi preokret.

Marsej, za koji je Nemanja Radonjić igrao samo u nadoknadi, sada ima 7 bodova, dok je Monako ostao na samo dva.

Nant – Rems 1:0(0:0)
Sent Etjen – Tuluz 2:2(1:2)
Monako – Marsej 3:4(2:2)