Minimalac Mančester Junajteda protiv Astane, debakl CSKA u Bugarskoj [VIDEO]

Filip Kostić

Prve utakmice u novoj sezoni Lige Evrope donele su nekoliko velikih iznenađenja.

U derbiju kola Arsenal je bio ubedljiv u Frankfurtu – 3:0. „Tobdžije“ su došle u vođstvo u finišu prvog poluvremena, golom Viloka, da bi u finišu susreta, kada je Ajntraht ostao sa igračem manje posle isključenja Kora, golovima 18-godišnjeg Saka i Obamejanga stigao do ubedljivog trijumfa. Filip Kostić je bio među najzapaženijim igračima u nemačkom timu, Joveljić je ostao na klupi, dok Gaćinović zbog povrede nije konkurisao za ovaj meč.

Najviše golova, čak sedam, viđeno je u Nikoziji, gde je posle velikih preokreta slavio Didelanž. Tim iz Luksemburga je poveo sa 2:0, ali je Andrija Pavlović sa dva gola doprineo preokretu APOEL-a, da bi u finišu susreta gosti uzvratili na isti način i stigli do neočekivanog trijumfa.

Iznenađenje je napravio i Kluž, pobedom nad Lacijom pred svojim navijačima. Rimljani, koje je sa kapitenskom trakom predvodio Sergej Milinković-Savić su poveli, ali je ekipa Dana Petreskua napravila preokret za veliku pobedu.

Najubedljiviji je bio Bazel, koji je „spakovao“ pet komada Krasnodaru, u čijim redovima je ceo meč odigrao Uroš Spajić.

U Partizanovoj grupi L Mančester Junajted je ostvario minimalnu pobedu na Old Trafordu protiv Astane. Ekipa iz Kazahstana se branila na Old Trafordu do 73. minuta kada je tinejdžer Mejson Grinvud savladao Nenada Erića. Antonio Rukavina je odigrao ceo meč za Astanu, a Nemanja Matić za Mančester Junajted.

Za senzaciju se pobrinuo austrijski Volfzberger, za koji nastupa Nemanja Rnić. Austrijanci su sa 4:0 pobedili Borusiju u Menhengladbahu. Debakl je doživeo i CSKA iz Moskve na gostovanju u Bugarskoj. „Armejci“ su vodili posle prvog poluvremena sa 1:0, ali je Ludogorec u nastavku utakmice pet puta pogađao mrežu Igora Akinfejeva. Trostruki strelac bio je rumunski internacionalac Klaudiju Kešeru.

Adem Ljajić je bio strelac za Bešiktaš, koji je takođe posle preokreta u drugom poluvremenu poražen od Slovana u Bratislavi.