Preokret Zvezde u Pireju!

Olimpijakos – Crvena zvezda 71:73
(19:20, 16:10, 20:15, 16:28)

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Olimpijakos u prijateljskom odmeravanju snaga u dvorani „Mira i prijateljstva“, i još jedanput bili bolji od crveno-belih iz Pireja na turneji u Grčkoj. Izabranici Milana Tomića slavili su zahvaljujući sjajnoj igri u četvrtoj četvrtini.

Olimpijakos je uspostavio konrtrolu sredinom prve četvrtine i stekao prednost 19:11, ali je Zvezda sa devet uzastopnih poena vodila nakon prvih 10 minuta. U drugoj četvrtini, šampion ABA lige se mučio u napadu, ali je opet u finišu uspeo da se koliko-toliko održi u igri.

Sredinom druge četvrtine, domaći su došli do dvocifrene prednosti. Zvezda je uspevala u nekoliko navrata da spusti razliku ali nisu imali snage da se ozbiljnije približe rivalu, pa je Olimpijakos sa plus 10 ušao u poslednji kvartal.

Zvezda je na krilima Dženkinsa (osam poena) napravila seriju 10:0 i izjednačila rezultat na 55:55. Ipak, Olimpijakos je odbio nalet Zvezde i sa dve uzastopne trojke Spanulisa ponovo uspostavio kontrolu.

Međutim, Beron i Dženkins su trojkama vratili meč ponovo u egal, a Zvezda je nakon 3+1 Bilija Berona 35 sekundi prvi put preuzela vođstvo nakon kraja prve četvrtine (71:69. Uzvratio je Brendon Pol, ali nije pogodio dodatno bacanje. Gist je poentirao na drugoj strani, uz zvižduke publike. U poslednjih 12 sekundi trojkama su Spanulis i Panter pokušali da trojkom donesu pobedu svom timu, ači nisu uspeka

Čarls Dženkins je sa 15 peona bio najefikasniji u pobedničkom sastavu. Bili Beron je upisao 13 , a Derik Braun 10 koševa. Kod domaćih Brendon Pol je ubacio 12, a Vasilis Spanilis je dodao 10.