Inter i dalje maksimalan, preokret Juventusa [VIDEO]

Milan - Inter 0:2

Inter je i posle četiri kola ostao jedina ekipa sa maksimalnim učinkom u Seriji A.

U gradskom derbiju nero-azuri su savladali Milan sa 2:0, a sve je rešeno u drugom poluvrmenu. Golman roso-nera Đanluiđi Donaruma u nekoliko navrata briljantnim intervencijama sprečio je vođstvo Intera u prvom poluvremenu, ali je u 49. minutu bio nemoćan.

Šutirao je Brozović, lopta je na putu ka golu nekoga zakačila i prevarila Donarumu, a sve je mogao da upropasti Martinez koji je bio u ofsajdu, ali nije stigao da zakači loptu. Sudija Doveri konsultovao je VAR i pokazao na centar. Bolju igru Intera krunisao je Lukaku posle asistencije Barele, a nedugo nakon toga Politano je mogao da uveća prednost, ali pogodio je prečku.

Juventus je bio bolji od Verone koja je povela nakon neiskorišćenog penala Di Karminea koji je pogodio stativu. Lopta se u nastavku akcije odbila do Lazovića koji je pogodio prečku, a zatim i do Velosa koji je sjajnim udarcem sa ivice šesnaesterca savladao Bufona.

„Stara dama“ je izjednačila golom Remzija na asistenciju Ronalda, a meč je rešio Portugalac golom iz penala na početku drugog poluvremena. Imao je Lazović još jednu priliku u samoj završnici ali je Bufon odbranio njegov volej sa ivice šesnaesterca.

U prvoj utakmici dana Breša je slavila u Udinama, a jedini gol postigao je Romulo u 57. minutu.

Milan – Inter 0:2 (0:0)