Voždovac slavio u Novom Sadu, TSC sam na vrhu tabele

Linglong Superliga Srbije

U subotu je odigrano sedam utakmica 9. kola Linglong Superlige Srbije, a čak pet utakmica završeno je rezultatom 1:0.

Vojvodina je doživela drugi poraz u sezoni, ponovo pred svojim navijačima, a bodove iz Novog Sada odneo je Voždovac, koji je prekinuo niz od tri vezana poraza na stadionu „Karađorđe“.

Vođstvo „zmajevima“ doneo je bivši igrač Vojvodine Stanisavljević u 62. minutu, samo dva minuta kasnije voždovački Nemanja Nikolić duplirao je prednost, a konačan rezultat postavio je Nemanja Nikolić iz Vojvodine koji je uspešno realizovao penal u 67. minutu.

Kiks Novosađana iskoristio je TSC koji je pobedom u Kruševcu izbio na lidersku poziciju i uz večite rivale jedina je neporažena ekipa u Superligi. TSC sada ima 21 bod, dva više od Vojvodine i Čukaričkog uz napomenu da „brđani“ imaju i meč manje. Radnički je posle dva uzastopna poraza uspeo da pobedi, a bodove u Inđiji doneo je Haskić golom iz penala u 12. minutu.

Čukarički je osam minuta pre kraja preko Tedića osvojio bodove protiv Mladosti, a seriju od pet mečeva bez pobede prekinuo je Radnik koji je slavio na Banjici golom Pavlova. Minimalnu pobedu ostvario je i Spartak, dok je Mačva poražena i od Proletera i ostala jedina ekipa bez pobede u prvih 9 kola.

Inđija – Radnički Niš 0:1 (0:1)