Treći poraz srpskih odbojkašica na Svetskom kupu, šansa propuštena u trećem setu

Srbija - Rusija 1:3, odbojkašice Srbije

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije doživela je treći poraz na Svetskom kupu u Japanu.

Srpkinje su u 6. kolu izgubile od Rusije sa 3:1, po setovima 25:16, 20:25, 25:23, 25:16, a svoju priliku da učine meč još zanimljivijim i eventualno naprave iznenađenje propustile su u trećem setu.

Srbija je u ovom delu igre imala 6 poena prednosti, 13:7, vodila je i 16:14, a nakon preokreta i vođstva Rusije od 23:20 usledila je serija za izjednačenje 23:23. Ipak, poslednja dva poena u setu pripala su Ruskinjama, koje su na ubedljiv način dobile i četvrti set i stigle do petog trijumfa na ovom turniru.

Bianka Buša je osvojila 19 poena kod Srbije, Mina Popović i Ana Bjelica po 14, a Jelena Blagojević 13 poena. Kod Ruskinja najbolja je bila Natalija Gončarova sa 21 poenom, Ksenija Parubec je osvojila 18, a Irina Koroljeva 17 poena.

U 7. kolu Srbija će u ponedeljak od 7 časova po srednjeevropskom vremenu igrati protiv Kameruna.